“Коли я розповідаю, що наше місто найкраще, я впевнена в цьому”, – уманська художниця Дьома-Пісна Одарка

Уманчанка Одарка Дьома-Пісна в топ-50 кращих художників світу за версією італійського каталогу сучасного мистецтва «Woman’s Essence».

Про це пише “Уманьnews“.

Одарка розповідає, що серйозно почала займатись мистецтвом після народження доньки Злати.

— До народження доньки я створила одну виставку, яку присвятила своєму колишньому чоловікові. Після народження Злати це було вже дуже серйозно і обґрунтовано, я зрозуміла чого дійсно хочу.

На сьогодні в художньому доробку Одарки близько півтисячі картин. Задумуючись над новою темою, художниця щоразу створює не одне полотно, а цілу тематичну колекцію. Остання, наприклад, присвячена біблійним сюжетам.

— Зараз я працюю з біблійною тематикою. Для мене це дуже цікаво і мені здається, що моє бачення біблійних сюжетів теж цікаве для інших людей, оскільки я почула багато коментарів, що моє трактування досить зрозуміле. Я не хочу залишати цю тему, буду працювати з нею, але візьму сюжет жіночого образу в Біблії. Це і Марія Магдалина, і Діва Марія, і жінки-мироносиці. Думаю, що все ж потрібно звернути увагу на жінок, які теж зіграли дуже велику роль в становленні нашої релігії і в народженні Ісуса Христа, — поділилась планами художниця.

2019 рік для Одарки Дьоми-Пісної розпочався і триває активно. Її ім’я звучало у Грузії, Італії, Іспанії, Чехії і, звичайно, в Україні. Цього року вона відкрила авторські виставки та стала учасницею спільних міжнародних, влаштувала перформанси, отримала відзнаку Кабінету Міністрів України, здійснює власні мрії та знайомить світ із своєю творчістю, а разом з тим з Україною і Уманню.

— Великі досягнення за цей рік — це видавництво каталогу  IN PRINCIPIO ERAT VERBUM — це була мрія, до якої я йшла дуже-дуже довго. А також участь у Венеційській бієнале — я виступала від України в національному павільйоні, а також в паралельному проекті в національному павільйоні Бангладешу. Також цього року я стала віце-президентом італійської компанії MUSA International Art Space — для мене велика честь подальша співпраця з цією компанією, — розповіла Одарка Дьома-Пісна.

Художниця стверджує, щоб досягти усього, про що мрієш, потрібно просто працювати.

– На сьогодні в моєму житті дуже багато всього змінилось. Ми переїхали жити до Грузії, я стала студенткою Тбіліської академії мистецтв, радником мера з питань культури і міжнародних зв’язків. Дуже багато змін. Життя дуже насичене і цікаве. Можу сказати, збувається те, про що я мріяла і до чого йшла.

Одарка уже кілька років працює над розвитком міжнародних стосунків Умані і впевнена, що й надалі їх розвиватиме. Зокрема продовжуватиме знайомити уманчан з грузинським та іспанським мистецтвом і традиціями. А за можливості розвивати такі партнерські стосунки з містами й інших країн:

— Якщо я буду розвиватись сама в інших країнах, буду показувати себе як митця, я буду мати можливість говорити про Україну і про Умань. Коли я за кордоном представляю Україну і Умань, повинна бути впевнена у всьому тому, що я говорю. І коли я розповідаю, що наше місто найкраще, я впевнена в цьому. Коли запевняю, що іноземній стороні буде цікаво мати з нами співпрацю, я теж впевнена в своїх словах. Коли розмовляли про співпрацю і як це може бути, мені вдавалось все, двері відчинялись. Напевно так повинно було бути.

Мрії Одарки Дьоми-Пісної здійснюються, тому вона має нові плани і мрії, які також має намір втілювати у життя.

— Перша за все — це розвиток нашого міста. Також хочу розвивати культуру України в Грузії і навпаки, оскільки маю на це можливість. І головне — це розвиток моєї кар’єри художника.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *