Кому довіряють українці: Збройним силам, волонтерам, рятувальникам (опитування)

Під час опитування українці найчастіше висловлювали довіру до Збройних сил України. Їм довіряють 93 % опитаних.

Такі результати результати соціологічного опитування, що проводила соціологічна служба Центру Разумкова.

Також українці довіряють:

  • добровольчим загонам (87 %);
  • волонтерським організаціям (83 %);
  • Державній службі з надзвичайних ситуацій (81 %);
  • Національній гвардії України (81 %);
  • президенту України (80 %);
  • Державній прикордонній службі (78 %),
  • Міністерству оборони України (75 %);
  • Службі безпеки України (67 %);
  • Національній поліції України (61 %);
  • Головам населених пунктів, в якому живе респондент (60,5 %);
  • громадським організаціям (60 %);
  • церкві (58 %);
  • ЗМІ України (56 %);
  • радам населених пунктів.

Також частіше висловлювали довіру, ніж недовіру до Національного банку України (відповідно 48 % і 40 %), до Уповноваженого Верховної Ради з прав людини (відповідно 42 % і 34 %).

Більшість респондентів висловлюють недовіру судам (не довіряють 70 %), політичним партіям (68 %), чиновникам (67 %), прокуратурі (60 %), Верховній Раді України (56 %), Національному агентству з питань запобігання корупції (55 %), Національному антикорупційному бюро України (54,5 %), Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (54 %), комерційним банкам (54 %), уряду України (52 %).

Також частіше висловлювали недовіру, ніж довіру, профспілкам (не довіряють їм 45 %, тоді як довіряють — 25 %).

Попри те, що політичним партіям довіряють лише 17% респондентів, відповідаючи на запитання, чи бачать вони серед існуючих політичних сил ті, яким можна було б довірити владу у повоєнний період, 38,5% респондентів дають ствердну відповідь. Приблизно стільки ж (41%) дають негативну відповідь.

У Західному регіоні відносна більшість (48 %) дають ствердну відповідь на це запитання, тоді як в інших макрорегіонах відносна більшість (від 44 % до 49 %) — негативну.

Додамо, опитування проводили методом face-to-face у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях та місті Києві (у Запорізькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській областях — лише на тих територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії).

Опитування проводилося за стратифікованою багатоступеневою вибіркою із застосуванням випадкового відбору на перших етапах формування вибірки та квотного методу відбору респондентів на заключному етапі (коли здійснювався відбір респондентів за статево-віковими квотами). Структура вибіркової сукупності відтворює демографічну структуру дорослого населення територій, на яких проводилося опитування, станом на початок 2022 року (за віком, статтю, типом поселення).

Опитано 2017 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3 %. Додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії, зокрема, вимушеною евакуацією мільйонів громадян.

Також читайте: Кулеметник із Черкащини допоміг врятувати побратимів від ворожого вогню.

18000 і Хамаза збирають 2 мільйони на ЗСУ. Ваш донат допоможе “Знайти і знищити ворога”. Монобанка – ТУТ

Втомився читати лише сумні новини? Підписуйся на інстаграм “18000” – місце, де ділимося надихаючими історіями черкащан та рекомендаціями від нашої команди

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *