З 1 січня в Україні зросла на 18 % зріс тариф на теплопостачання. Однак черкащани скаржаться, що суми у платіжках за січень подекуди у 30-50 % перевищують грудневі.
Видання “18000” поцікавилося у керівника “Черкаситеплокомуненерго” Павла Карася із чим пов’язане таке стрімке зростання.
– Потрібно окрім зростання тарифу враховувати температурний коефіціент. Так, у січні середньодобова температура складає 6 градусів морозу. Це досить холодно. Відповідно обсяги споживання тепла теж зростають, – пояснює Карась. – У лютому, по прогнозу погоди, швидше за все буде середньодобова близько нуля, або ж плюсова. Натомість у січні морози сягали днями до -20. Через це не можна порівнювати.
Якби не було лічильників, кажуть у “Теплокомуненерго”, то середній тариф складав би близько 49 грн за кв.м. Нині усі черкаські будинки обладнані лічильниками тепла. Тому вартість за теплопостачання коливається від 20 до 123 грн за м.кв. Мешканці платять за реально спожиту енергію.
Серед причин, чому так кардинально відрізняється вартість на теплову енергію: наявність у будинку ІТП, утеплення фасаду, приміщень загального користування, заміна вікон, дверей тощо.
– Для прикладу, будинки з ІТП платять близько 30 грн. за м.кв. Без ІТП – 44-45 грн, – говорить Карась. – Деякі будинки на елеваторних вузлах збільшили подачу тепла, у деяких – вертикальна розводка, де система опалення проходить через технічні поверхи, які не утеплені. У них вартість за квадратний метр – під 60 гривень.