Крали бюлетені й двічі голосували: найчастіші порушення під час виборів на Черкащині

На території Черкаської області в день виборів поліцейські зафіксували 172 звернення від громадян. Найчастіше виборці порушували таємницю голосування та викрадали бюлетені. 

На пресконференції, яка відбулася в ГУНП у Черкаській області, правоохоронці детально розповіли про порушення під час виборів і в передвиборчий період.

– У день виборів, 25 жовтня, поліція прийняла 172 звернення від громадян. Із них відкрито 13 адміністративних проваджень та 8 кримінальних. Під час забезпечення виборчого порядку серйозних правопорушень і злочинів скоєно не було, – зазначив начальник ГУНП в Черкаській області Михайло Куратченко.

За його словами, в день виборів найбільше фіксували такі порушення: незаконне використання бюлетеня, голосування особою більше двох разів, порушення таємниці та викрадення бюлетеня. Також траплялись випадки пошкодження бюлетенів, члени однієї виборчої комісії перебували в стані алкогольного сп’яніння, а також у поліцію надходили неправдиві виклики.

– Найбільше проваджень, які зареєстровані в передвиборчий період, внесено за ст. 157 та ст. 160 ККУ до передвиборчого процесу. Тобто – підкуп виборців та фальсифікація, – зауважив заступник начальника, начальник слідчого управління ГУНП Євген Рогачов.

Заступник начальника ГУНП в Черкаській області Сергій Коваленко розповів, що працівники поліції реагували на всі звернення громадян, навіть залишені в усній формі.

– До 3 тисяч осіб було залучено особового складу національної поліції, працівників державної служби з надзвичайних ситуацій, національної гвардії України. Також додатково були створені резерви в місті Золотоноша, Звенигородці, Умані та Черкасах. Резерви були створені завдяки працівникам групи оперативного реагування патрульної поліції та батальйону спеціального призначення, – пояснив заступник начальника ГУНП в Черкаській області Сергій Коваленко.

У поліції пообіцяли протягом 10-15 днів дати оцінку злочинам і вручити підозру порушникам.

Нині на дільницях працює близько 300 працівників поліції, які слідкують, аби підрахунок голосів виборців був законним, і забезпечують безпеку на дільницях.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *