Другим гостем політичного відеопроекту “Краштест” команди “18000” став кандидат на посаду міського голови Черкас від партії “Європейська Солідарність” Сергій Кудактін.
Під час ефіру кандидат розповів про кримінал свого брата Олега Кудактіна, “порохоботів”, політичний досвід, корупцію у владних кабінетах, “несправедливі” тарифи та рекламні борди на бульварі Шевченка.
У своєму представленні Кудактін зазначив, що він народився й виріс у Черкасах, має дві вищі освіти. У свої 38 років активно просуває громадську позицію й займається рекламним бізнесом. Сім’янин і батько двох дітей.
Сергій Кудактін-політик
У 2006 році став наймолодшим депутатом Черкаської міської ради. Проте останні п’ять років взяв перерву в політиці. А тепер знову повертається, аби змінити те, що йому не подобається.
– Я відкрито казав, що вступив у “Батьківщину” в 2000 році, коли навчався в ЧНУ на історичному факультеті. Тоді я, насправді, був відданим шанувальником того, як здавалося, вони боролися з олігархами. Але потім я пішов, тому що “рулити” почали Губський, Олійник.
Також Кудактін згадав 2010 рік, коли пройшов каденцію від партії “Удар Віталія Кличка”. Із того часу має дружні стосунки з партією.
– Я не був співзасновником ніяких спілок. Якби був ним, мав би теж кримінальні справи.
Старший брат Сергія – Олег Кудактін – фігурує у гучній кримінальній справі про привласнення 30 млн. грн із власної кредитної спілки. Олег перебуває у розшуці, а суди тривають досі.
– Через це постраждало багато моїх друзів. Пам’ятаю, у кінці 2009 року брат поїхав із міста, тоді бачив його востаннє. Але він мій брат, поганого про нього не говоритиму. Є ситуація, сподіваюся, вона вирішиться. А після вже можна коментувати: хто винен, а хто ні. До того ж це – сімейна трагедія. Тема про брата в родині – табу.
Про ставлення до “порохоботів” (так звані агресивні прихильники Петра Порошенка).
– Це їхня позиція. Вони мають на це право. Стосовно агресії в соціальних мережах, вважаю, що вона ні віднімає, ні додає. Навіть інколи однопартійців критикую за агресію. Я не агресивний, я розумний прихильник Петра Олексійовича, – розповів Сергій Кудактін.
Звідки взявся борг у Сергія Кудактіна сумою в 3,2 млн гривень?
– Мені не соромно за цей борг. Ще в 2010 році нам не продовжили термін дії дозволів. Ми виграли три суди. Ми таки змусили міську раду укласти з нами договір. За цей період накапав борг. Тепер, маючи реквізити, ми сплатимо гроші. Зауважу, я жодного разу за ці роки не відійшов від своєї позиції.
“У нас є один головний пункт програми – це Європейські Черкаси” : основні пункти з програми Сергія Кудактіна:
- Місто нової толерантності до корупції.
– Чиновники міськради повинні відповідати за свої рішення. При “Європейській солідарності” в місті корупції не буде. Якщо буде потужна фракція, корупція пропаде сама собою.
Про “несправедливі” тарифи говорить, що будь-який тариф, який залежить від міської ради, може бути знижений за рахунок незалежного аудиту й перекриття корупційних потоків.
– Я думаю, що майже всі тарифи мають корупційну складову. Будь-яке комунальне підприємство буде проходити аудит без виключення, коли ми будемо при владі.
- Стан інфраструктури.
– Освоювати кошторис на асфальті й плитці це добре, але інфраструра потребує комплексного підходу. Всі розуміють ціну інфраструктури. Але проблеми випливають із корупції. Вона останніми роками стала словом, яке згадують всюди. Вона червоною ниткою проходить через усю діяльність міської влади.
- Медичний ринок праці.
– Недостатньо просто купувати обладнання, ремонтувати приміщення медзакладів. Скоро не буде кому працювати. Тому говорю про муніципальні надбавки, систему службового житла.
- Система безпечного міста.
– Я був у Києві й бачив, як працює ця система. Це фантастика, місто, як на долоні. У них зменшився рівень злочинності, збільшилась кількість відкритих справ. Безпека – це одна із потреб людини.
- Освітній простір.
– Освіта повинна йти в ногу з часом, відповідно, із застосуванням сучасних технологій. Також ми кажемо про формування програми з залученням найкращих кадрів, те саме, що й з лікарями.
- Громадський простір.
– У Черкасах, крім зоопарку, який створений за участі інвесторів, нема де гуляти, порівнюючи з парками Харкова, Києва.
Маючи близько 20 білбордів на бульварі Шевченка, Сергій Кудактін говорить, що одним із найголовніших негативних рис міста є вакханалія з вивісками, а бульвар може бути взагалі без реклами.
– Я за всі роки неодноразово був ініціатором круглого стола, щоб упорядкувати питання зовнішньої реклами міста. Що стосується рекламних форматів – вони повинні бути більш сучасними.
У традиційні рубриці “Краштест” кандидат уявляє себе на посаді мера Черкас. Тож у такому випадку проблеми міста вирішувати йому:
Ситуація 1. Батьки вкотре підняли питання про вбиральні без перегородок.
Із запропонованих варіантів відповідей для громадян Кудактін обрав такий: “це нормальна європейська практика прозорості та транспарентності з максимальним рівнем інклюзії”.
– Розумію батьків. Це треш, щоб загальний туалет був без перегородок, – додав без жартів.
Ситуація 2. У чергового однопартійця викрали авто. Він просить гроші, щоб його повернути.
– Ми підемо до Куратченка й він допоможе.
Ситуація 3. Через перепади температури взимку впали старі сосни й обірвали дроти. Місто без світла й води, бо не працює одна з підстанцій водоканалу. Скільки часу треба, що вирішити проблему?
– Якщо обрати з поданих варіантів, то возитиму воду тим, хто її потребує. Якщо серйозно, то потрібно робити все й залучати всіх, щоб вирішити ситуацію. Аби цього не сталося, потрібно вчасно виконувати санітарну обрізку дерев.
У творчому завданні для кандидата – інструменти для малювання та чистий аркуш. Сергій Кудактін намалював, як боротиметься з нехорошими людьми та написами з негативним підтекстом на білбордах.
В останній рубриці кандидат у мери відповів на запитання журналіста Валентина Чернявського.
– На скільки легко витрачати чужі гроші на провальну кампанію. Чи є таки власні там власні гроші, скільки?
– У нас немає чужих грошей. Це недорога європейська кампанія. Рахуватимемо витрати в кінці тижня.
Більше переглядайте у відео на сторінці “18000: новини Черкас” у Фейсбуці.