Три мільйони доларів інвестицій у розвиток, менше року ремонтів, фаршування обладнанням і відкриття із Олегом Винником. У Черкасах запрацював новий центр Biopharma Plasma. Той розміщений на базі Станції переливання крові, яку фірма орендувала два роки тому. Це п’ятий і найсучасніший плазма-центр в Україні.
За словами президента компанії Biopharma Костянтина Єфіменка, у новому центрі розміщене унікальне обладнання компанії “Roche”, яке працює за ІХЛА й ПЛР методами. До цього в країні з медичним приладдям такого рівня ніхто не працював.
– Ми точно можемо тестувати й перевіряти будь-які виявлення ВІЛ і гепатитів С і В та інших захворювань. Також – проводити вірус інактивацію тромбоцитів та еритроцитів. Герпеси й стафілококи чи можемо просто нейтралізувати й переливати кров. Особливо, коли йдеться про онкогематологічні операції та пересадки кісткового мозку, – зазначив Єфіменко.
Потужність цього центру – 8 000 літрів компонентів крові й майже 35 тисяч плазми у рік. У планах компанії збудувати найближчим часом ще сім таких плазма-центрів. Це, запевняє директор компанії, допоможе 100-відсотково закрити питання забезпечення якісними компонентами крові. Із його слів, це призведе до того, що щороку 7 000 людей не інфікуватимуться гепатитами й ВІЛ. Також – це вирішить питання резус конфліктів, тобто гемолітичної хвороби новонароджених. Нині нею страждають 4 000 породіль.
– Сьогоднішній центр – останнє слово техніки. Такому центру можуть позаздрити жителі Мангеттену, я вже не кажу про жителів Парижу чи Лондона, – підсумував директор Єфіменко.
Напередодні президент підписав закон, який дозволяє забирати плазму приватним структурам. 16 липня в першому читання Верховна Рада ухвалила законопроєкт про донорство крові, який дозволяє приватним закладам працювати на рівні з державними, але з певними умовами. На думку заступника міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, який також завітав на відкриття черкаського центру, це дозволить надалі розвивати партнерство між приватниками й державниками.
– Сьогодні я побачив надсучасний центр, надсучасний зал, у якому люди можуть здавати плазму, і побачив надсучасну лабораторію, аналогів якій немає в нашій країні, – поділився емоціями після екскурсії плазма-центром Віктор Ляшко. – Те, що тут будується, – робиться в інтересах українців. Ми повинні забезпечити власне виробництво продуктів із компонентів крові, оскільки, як продемонструвала епідемія COVID-19, закриваються держави дуже швидко й закриваються для того, щоб насамперед забезпечити власні потреби й врятувати життя громадян власної держави.
Також Ляшко звернувся до черкащан із запрошенням стати донорами й робити це хоча б раз у рік, якщо дозволяє здоров’я. Адже нині кількість донацій українців складає 11 на 1 000 населення, тоді як інші жителі Європи роблять в середньому 33 донації.
Саме в день відкриття центру свою плазму здав і відомий український співак Олег Винник. Він зазначив, що його батько був “ветераном” здання крові й закликав черкащан долучатися до цієї шляхетної справи в нових більш безпечних і сучасних умовах.
Дивіться відео з відкриття плазма-центру наживо.