Любко Дереш написав книгу під враженням від легенд про Черкащину

Фото: “Українська правда”

У книзі “Спустошення”, що стала однією з кращих в 2017 році, Любко Дереш помістив своїх героїв до центральної України. Надихнули його до цього легенди Черкащини.

Про це повідомляє “Канівчанка“.

Сакральні зона та антизона на Дніпрі, “Голівуд на Дніпрі” як місце, де є вхід до містичних печер, і яке приваблює представників лицарських орденів з різних країн: так описав письменник Любко Дереш місцину в околицях Бучака і Трахтемирова – вона стала центром подій його роману “Спустошення”.

Любко Дереш розповідає, що роман “Спустошення”, на відміну від попередніх його творів, дія яких відбувалася в основному у Західній Україні, був вперше присвячений Україні центральній. У книзі зі слів автора, він хотів поділитися любов’ю до “містичного серця України””.

Атмосфера тут, як каже письменник, перегукується з настроями “Лісової пісні”.

Для загалу Бучак відкрили у 1960-их роках кінорежисери, які називали його “Голівудом над Дніпром”. Біля однієї з дніпрових круч побачили надзвичайно мальовничий півострів, “каньйони”, вкриті старими дубами, де сарни, маленькі олені, ходять, не лякаючись людей. В якийсь момент стало зрозуміло, що це ідеальний майданчик для зйомок, і ці кручі фігурували згодом у фільмі про Тараса Шевченка.

Письменник каже, що йому розповідали: саме тут є Тарасова гора, на якій, згідно пререказів, Шевченко заснув та побачив сон, що ліг в основу славетної однойменної поеми. На протилежному березі Дніпра розташований Переяслав, за яким простягаються ліси, які назвали лісами Вія. Вважається, що саме про них писав Микола Гоголь. Ті, хто наділений особливим баченням, розповідають, що там розташована так звана антизона, “місце звіра”, де мешкають темні сили і зникають люди.

А ще Дереш переповідає, що колись на Бучаку поміщик на ім’я Адам заснував хутір, назвавши його Едем. Він мав дружину Єву і справді вважав, що це місце є земним входом до раю.

У все, що йому розповідали про ці місця, Любко Дереш вірить, адже сам проникнувся загадковістю цієї місцини.

Герої роману шукають центр згаданої містичної зони. Вважається, що там є камінь, який виконує бажання. Туди вирушають двоє хлопців, які мають однакові проблеми. Вся історія роману обертається навколо сакрального числа 33. Це вік Христа, коли чоловік повинен здобути 12 апостолів, зрозуміти, в чому його хрест, взяти цей хрест, бути зрадженим апостолами та вирушити на власну Голгофу, аби його розіп’яли. Один із героїв подолав вік у 33 роки але розуміє, що нічого не відбулося, немає відчуття, що він дотичний до життя. Дороги приводять героїв на півострів, що має вигляд клину, який вгруз в Дніпро і відділений від материка валами однієї з давніх цивілізацій. Десь там, як вважається, розташоване якесь загадкове сакральне місце.

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *