На Черкащині нині діє 157 малокомплектних шкіл. Це 30 % від їхньої загальної кількості – 556 заккладів. Ці заклади можуть опинитися перед загрозою закриття.
Про це Суспільному розповів виконуючий обов’язки головного освітянина області Валерій Данилевський.
Як відомо, Кабмін може відмовитися від фінансування малокомплектних шкіл. Таку заяву на своєму сайті опублікувала Профспілка працівників освіти. Без грошей із вересня цього року планують залишити заклади, у яких навчається менше 30 учнів. У 2021 – школи, де менше 40 учнів, у 2022 – менше 50.
«Малокомплектною школою» прийнято вважати навчальний заклад, у якому – менше 40 учнів. У такій школі може не бути одного чи кількох класів через те, що немає дітей однакового віку. У початковій ланці таких закладів можуть бути класи-комплекти. Це означає, що в одному класі можуть навчатися, приміром, першокласники і другокласники. Працює з ними один вчитель. Кожній групці почергово викладає свій матеріал”, – говорить Данилевський.
Також малокомплектними вважають школи, де у класах не більше 5-16 учнів. Найчастіше такі навчальні заклади працюють у сільській місцевості.
“У 15 школах навчається менше 10 учнів, у 34 – 40 учнів і менше, у 108 – менше 100 учнів. Найбільше малокомплектних шкіл у Жашківському (67%), Тальнівському (65%), Смілянському ( 57%), Драбівському районі ( 48%), Золотоніському (48 %), Маньківському (47%), Чорнобаївському (41%) районах”, – говорить Валерій Данилевський.