Медична експертка ЮНІСЕФ прокоментувала страхи черкащан щодо вакцини

Українців опитали, які страхи та міфи їх найбільше турбують щодо коронавірусу. Розвінчала побоювання лікарка ЮНІСЕФ Катерина Булавінова.

Про це йдеться у відео BBC News Ukraine.

Перший страх – неперевірена вакцина.

– Цю вакцину, яку зараз привезли, я і людям би не радив, і собі, звичайно. Не дай Бог дітям її давати, тому що вона недостатньо, на мою думку, перевірена, – розповів черкащанин.

Експертка ЮНІСЕФ Катерина Булавінова прокоментувала, що вакцина COVISHIELD дозволена до використання Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

– Для мене, як для людини, яка працює в ЮНІСЕФ, як для лікарки, яка займається вакцинацією та інфекційними захворюваннями, – це найголовніший гарант якості в світі з приводу того, що продукт якісний, безпечний, готовий до використання, – зауважила вона.

За словами лікарки ЮНІСЕФ, AstraZeneca дала цю ліцензію Serum Institute of India для того, щоб якомога більше людей у світі було покрито вакциною. Цей завод один із кращих, один із найбільших виробництв, який виготовляє вакцини гарної якості для закупки міжнародних організації, зокрема, ЮНІСЕФ.

Другий страх – лікарі відмовляються від вакцинації.

Лікарка Катерина Булавінова перехворіла коронавірусом у важкій формі. За її словами, вона обов’язково щеплюватиметься, коли матиме можливість це зробити будь-якою вакциною.

Третій страх – побічна дія вакцини.

– Якщо почуємо про якісь ускладнення після щеплень від людей, які вже це зробили вакцинацію, то, можливо, ми відкладемо її, – прокоментувала жителька Черкас.

Булавінова розповіла, що серед реакцій, на які можна очікувати, – біль у місці ін’єкції, припухлість, почервоніння. Серйозніші – алергія. Тому всі місця, де проводять щеплення, оснащені необхідним для надання допомоги при виникненні алергії.

Міф перший – тим, хто перехворів, не треба вакцинуватися.

– Я б подивилась, почекала на реакцію. Я вже перехворіла, розумію, що не так страшно, як здавалося. Ще почекаю, – зауважила черкащанка.

– Є такий контекст, у якому для тих, хто перехворів ковідом, цю вакцинацію відкладають. Але не тому, що вона для них небезпечна або непотрібна, бо, на жаль, захворіти можна вдруге, а лиш тому, що лімітований доступ до вакцини й ніби віддають місце тим, хто зовсім не захищений і не хворів. У цьому суть відкладання, а взагалі вакцинуватися потрібно всім, – пояснила Катерина Булавінова.

Міф другий – краще дочекатися інших вакцин.

– У мене поки склалося таке враження, що Pfizer – єдина така біль-менш вакцина, якою щеплюються в усьому цивілізованому світі, – зазначив місцевий житель із Черкас.

Лікарка ЮНІСЕФ вважає, що таким суперечкам немає місця. Коронавірус б’є по різних вікових групах, тому немає чого чекати. Люди гинуть, а якщо ні, вони отримують інвалідність.

Загалом опитали жителів чотирьох міст України щодо їх страхів, пов’язаних із коронавірусом.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *