Мерія може отримати понад 30 мільйонів за землю на Митниці

10 квітня завершився аукціон із права викупу земельної ділянки по вулиці Героїв Дніпра площею трохи менше одного гектара. Це третя земельна ділянка, виставлена на продаж у цьому районі. Попередні дві вже пішли з молотка і за них змагалося два підприємці. Вони ж розгорнули боротьбу і  за третю. В результаті ціна лоту виросла у понад три рази, а загальна вартість трьох ділянок може перевищити 30 млн гривень. 

За результатами проведеного аукціону, право викупу земельної ділянки із цільовим призначенням під будівництво соціально-культурних об’єктів здобуло київське товариство “Комбінат будівельних матеріалів”, що запропонувало ціну у 12,5 млн гривень. Стартова ціна лоту була 3,5 млн гривень. Саме у таку суму ділянку оцінили місцеві експерти. 

“Комбінат будівельних матеріалів” належить киянину Руслану Харченку, директор фірми – Ростислав Харченко. Інша компанія, афілійована з Харченком, раніше викупила ділянку поряд. Мова про компанію “Буд інвест проект 1”, що придбало масив площею у майже 1 гектар за 6 млн гривень. За відповідну ділянку вже сплачено кошти до місцевого бюджету і вона перейшла у володіння  “Буд інвест проект 1”. Таким чином компанії Харченка можуть отримати у власність дві ділянки в одному масиві.

Власником третьої ділянки стало черкаське підприємство “Облгторгбуд”, що належить черкаському підприємцю Олександру Лаєвському. Афілійовані з ним компанії боролися за право власності на всі три ділянки, втім у двох випадках їх випередили саме кияни. Лаєвському дістанеться лот площею у все той же 1 гектар. Ціна, запропонована ним за результатом аукціону, – 14,5 млн гривень. Він також уже сплатив за відповідну земельну ділянку.

Про будь-які будівельні плани ані компаній, афілійованих з Харченком, ані компанії, афілійованих з Лаєвським, поки невідомо. Водночас на цій ділянці відповідно до чинного генерального плану не може бути житлової забудови, отже, земля має використовуватися під інші комерційні цілі. 

Зазначимо, що це перші конкурентні торги із продажу права власності або оренди земельних ділянок у цьому районі. Раніше місцева влада та чиновники використовували різні схеми, аби відводити землі поряд без проведення аукціон. У результаті право користування коштовними ділянками отримували компанії, афілійовані з представниками місцевого політикуму та влади. Як працювала схема і хто був її бенефіціаром – дивіться у матеріалі “18000”


Цей матеріал було підготовлено журналістом ГО «Черкаська інформаційна агенція 18000» у межах проєкту «Медіа та громадянське суспільство задля демократизації та доброго врядування в Євразії», що фінансується Міністерством зовнішніх справ Королівства Норвегії та втілюється Інститутом висвітлення війни та миру. Зміст матеріалу є винятковою відповідальністю ГО «Черкаська інформаційна агенція 18000» i не відображає погляди Міністерства закордонних справ Королівства Норвегії чи Інституту висвітлення війни та миру»

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *