Міносвіти підтримало законопроєкт про заборону російської мови у школах під час перерв

Вчитель

Міністерство освіти і науки підтримало з деякими зауваженнями законопроєкт, який пропонує заборонити використання російської мови у школах під час перерв.

Про це повідомив міністр освіти й науки Оксен Лісовий на годині запитань до уряду у Верховній Раді, пише “Українська правда. Життя”.

За його словами, при ухваленні рішень для захисту української мови, треба враховувати можливість рівноправного розвитку мов національних спільнот Європейського Союзу.

“Це, безумовно, в жодному разі не поширюється на мову країни-агресора. Ми розуміємо, що вона використовується як зброя, як передумова для агресії. Тому ми дбаємо про мови корінних народів, національних спільнот і, перш за все, про розвиток української мови”, – сказав Лісовий.

Зазначимо, 1 жовтня у Раді зареєстрували законопроєкт №12086, який може зобовʼязати учнів і вчителів говорити українською мовою на всій території школи не тільки під час занять, а й під час перерв.

Що може змінити законопроєкт

Як пише “УП Життя”, згідно з законопроєктом, вчителі не зможуть переходити на російську на перервах, у їдальні, у приватному спілкуванні на території школи.

Натомість вчителі та директори зможуть проводити просвітницькі заходи, закликати учнів спілкуватися українською і робити зауваження, коли чують російську від дітей.

Також законопроєкт пропонує батькам школярів долучатися до створення та підтримання українськомовного середовища в закладі освіти.

Читайте також статтю “18000”: Поверніться в свою юність: учителі з різних шкіл Черкас поділилися історіями.

Втомився читати лише сумні новини? Підписуйся на інстаграм “18000” – місце, де ділимося надихаючими історіями черкащан та рекомендаціями від нашої команди.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
1 Коментар
  1. Російськомовні українці – другий сорт. Татарську на перервах можна? Мультимовність – це перевага. Через 10 років зрозумієте. Одноходові інфузорії

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *