Між Україною та ЄС розпочали переговори про членство

Переговори Україна ЄС

Переговори про вступ України до Євросоюзу офіційно стартували. 

Про це пише DW.

Переговори почалися з міжурядової конференції в Люксембурзі, куди прибули офіційні делегації з Києва та Брюсселя.

Українська делегація  складається з 13 осіб, її очолює віцепрем’єр-міністерка України Ольга Стефанішина. Вона, зокрема зазначила, що Україна планує повністю підготуватися до вступу до ЄС до 2030 року.

Надалі, ймовірно, в липні, розпочнеться підготовчий процес до основної частини переговорів: скринінг. Це будуть двосторонні зустрічі, під час яких Україна представить рівень наближення свого законодавства до права ЄС за 35 переговорними главами. Скринінг завершиться звітом Єврокомісії про відповідність законодавства України праву ЄС за кожною з глав.

Після скринінгу сторони розпочнуть перший блок переговорів. Згідно з новою методологією Євросоюзу від 2020 року, переговори починаються з глав 23 (судова система та основні права) і 24 (правосуддя, свобода і безпека).

Мета переговорів полягає в тому, щоб держава-кандидат повністю ухвалила законодавство ЄС і при вступі забезпечила його абсолютне дотримання. Переговорний процес завершується тільки після закриття всіх переговорних глав, згрупованих у 6 тематичних блоків.

“Коли на п’ятий день повномасштабної війни ми разом підписали заявку на вступ у Євросоюз, багато хто казав, що це не більше ніж мрія. Але ми реалізували цю мрію. Ми вибили це, переконали, зняли кожен із сумнівів, які були. У червні 22-го кандидатство України було схвалене. Попри протидію. У грудні 23-го лідери Європи підтримали політичне рішення щодо перемовин з Україною. Сьогодні перемовини стартують”, – сказав президент України Володимир Зеленський.

Також читайте: Тимчасовий захист для українців у Європі продовжили до березня 2026 року. 

Важливі новини про ситуацію в Черкасах та країні. Без маніпуляцій та неперевіреної інформації. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *