Мозаїку відомого художника знайшли в сараї на Черкащині (ФОТО, ВІДЕО)

Фото “Суспільного”

У шкільному сараї в селі Тимошівка Кам’янського району знайшли мозаїку відомого художника Миколи Теліженка. Там панно пробуло тридцять років. 

Про це розповідають у сюжеті “Суспільного“.

За словами директора Юрія Погорілого, мозаїка тридцять років пролежала у сараї Тимошівської школи. Вона мала прикрасити центральну стіну будівлі, але з невідомих причин цього не сталося і панно залишили зберігати в цьому приміщенні допоки в листопаді ним не зацікавилися люди.

Аби зібрати мозаїку знадобилося три години.

За словами краєзнавця Сергія Ганницького, таких зображень з кольорових каменів нині в Черкасах лишилося небагато.

– Створювалися вони з 60-х до 80-х років і вони мали своє направлення. Більшість з них відображають епоху, яка вже минула – трудівники, досягнення, прагнення в майбутнє. Гадаю, ніхто ці об’єкти не брав на баланс, – зазначає краєзнавець.

Із мозаїк, що пережили декомунізацію – казкові герої в дитячому парку, зображення біля театру ляльок та на будівлі по вулиці Смілянській. Найвідоміше панно в місті – це жовто-блакитний козак Мамай Миколи Теліженка. Саме він виявився автором знайденої мозаїки.

– До мене підійшов хтось із Тимошівки і запропонував роботу на школі. Тоді були тяжкі часи, тож я погодився і зробив ескіз. У мене була бригада, яка виконувала роботу, – розповідає Микола Теліженко.

У мозаїці, пригадав художник, показати хотів тему материнства, але роботи пішли не за планом. За його словами, він досі не знав, що за його ескізом було зроблено роботу.

– Сказали, що не сподобався ескіз, бо мати була схожа на Матір Божу, а тематика там була по Шевченку: “і на оновленій землі, врага не буде супостата, а буде син і буде мати…”. Але хлопці схитрували – вони взяли мій ескіз, перевели у фрагменти і повезли туди, щоб змонтувати. Потім мені стало відомо, що вони працювали по бартеру, і що голова колгоспу п’ять кабанів заколов за цю мозаїку, – згадує художник.

Зі слів Миколи Теліженка, за 30 років ця робота, як і ще одна його на фасаді школи села Будище, не втратила актуальності.

Заступник міського голови Кам’янки Олександр Потапенко говорить, що мозаїці планують подарувати нове життя – обміняти на техніку для школи, і тоді витвір мистецтва нарешті побачать глядачі.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *