Музей трипільської культури облаштують коштом німецьких інвесторів (ФОТО)

Масштабну реконструкцію музейного приміщення заповідника “Трипільська культура” проведуть коштом німецького інвестора – ПроКредит банку.

Сьогодні, 5 серпня, Черкаська ОДА підписала меморандум із інвестором та директором заповідника.

Представники німецького банку готові інвестувати в реконструкцію музейного приміщення 2 млн грн. Сам проект планують реалізувати протягом двох років. Найближчим часом планується утеплення будівлі й встановлення системи контролю клімату всередині. Такі перші заходи передбачені для збереження історичних знахідок.

– Ми не маємо стосунку до історії, культури, але цінуємо розвиток знань. У якійсь мірі фінансуємо й підтримуємо ентузіазм тих, хто працює, – говорить представник інвестора Віктор Пономаренко.

За проектом облаштують не лише будівлю музею. Інвестори кажуть, що підведуть водопостачання, забезпечать територію туалетами, подбають про зовнішній вигляд ландшафту, паркінг. 

Директор заповідника трипільської культури Владислав Чабанюк каже, що завжди намагалися продовжувати археологічні розкопки, поновлювати експонати. Але не могли проводити повноцінні екскурсії музеєм.

– Розроблення проекту планується у кілька етапів. Хочемо створити науковий і культурний комплекс, відомий в Україні, – додає Владислав Чабанюк.

Під час переоснащення будівлі музею обіцяють встановити покажчик до історичної пам’ятки на трасі “Київ-Одеса”. 

За задумкою влади, в майбутньому заповідник “Трипільська культура” приваблюватиме туристів з різних куточків світу й стане безпечним місцем збереження цінних експонатів.

– Потенціал заповідника далеко не використаний. Сьогодні ми засвідчуємо увагу держави до проекту. Заповідник має перспективу, тому що Черкащина – місце сили, – зазначає голова обласної адміністрації Роман Боднар.

Нагадаємо, трипільська культура – одна з найстаріших, датується VI-III тис. до н. е. Залишки найбільших поселень були віднайдені в Легедзеному та сусідньому селі – Тальянках. Ці племена заснували одні з перших міст Європи.

Поки ж триває реконструкція музею, туристів можуть зацікавити незвичайні будиночки й витончені орнаменти на них.

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *