“Музика стала моїм основним заробітком”, – смілянський футболіст Крамар

Смілянський ексфутболіст ЛНЗ Антон Крамар, що днями презентував дебютний музичний кліп, детально розповів про своє музичне захоплення.

Про це пише “Табло“.

– Мій кліп – несподіванка для всіх. Мало хто думав, що я займаюся музикою, але я нею займаюся з дитинства. Це моє хобі, якому я приділяв вільний час. Я досить скромна людина, навіть сором’язлива, ніколи нікому нічого не розповідав і не показував. Навіть заспівати щось під гітару комусь незнайомому для мене стрес. Музика в моєму житті завжди йшла паралельно, я розвивався. Просто зараз захотілося щось написати не в стіл, як зазвичай, а показати громадськості.

Я в дитинстві закінчив два класи музичної школи. У тебе був подібний досвід?

– Так, навчався музиці чотири роки, але це мені страшенно не подобалося. Закинув музику, не довчився рік. Мені подобався футбол, я тікав з музичної школи на тренування. За профілем у м. ене був баян.

Кліп на пісню “Ми все розумієм”, про що він?

– Мені цікаво, як з боку це бачать?

Мені здалося, що в ньому ти тікаєш від свого минулого …

– У якийсь момент я почав помічати, що всі люди дуже схожі між собою. У нас одні і ті ж переживання, страхи, бажання, прихильності. Хотілося створити універсальну картинку, в якій кожен побачить себе в рівній мірі. Я хотів вкласти в кліп якісь свої особисті переживання, болючі моменти, але зі спортом це не пов’язано.

Але в фіналі ти спалив кубок…

– Кубок – це уособлення марнославства. Годинники – це час. Маска – виконувані нами чужі ролі. Хотілося показати, як ми протягом життя накопичуємо різні речі і прихильності. Валіза, яку несе мій персонаж в кліпі, і є цей накопичений вантаж. І в якийсь момент з’являються сумніви, розуміємо, що в житті щось не так. А паралельно в кадрі показаний другий персонаж, який присутній поруч. Хтось в ньому побачить друга, хтось Бога, хтось духовного вчителя, а хтось совість. А сцена в багнюці показує розчарування і відчай. У підсумку, герой приходить до знань, які дають йому відповіді на багато питань. Він знаходить душевну рівновагу і розуміння свого призначення. Це короткий опис, але навіть коли я переглядаю кліп, іноді знаходжу якісь речі, про які не думав під час зйомки.

Ти писав музику сам, сам склав вірші, сам створював сценарій для кліпу. Що з усього цього тобі ближче?

– Спочатку я писав музику, мені це подобається, а кліп – це вже наступний етап. Коли сама пісня була готова, захотілося зняти кліп. Почав думати, який відеоряд можна покласти на неї. Мені близька і кінематографія, я багато фільмів дивлюся. Але вузьконаправлено я хочу займатися музикою. А як воно буде далі – подивимося. Хто міг подумати, що я, займаючись футболом, буду писати музику. Так і тут: зараз пишеш музику, а через десять років можна зніматися у фільмах.

Скільки людей було залучено в продакшн кліпу?

– Троє. Я, актор Максим Феклюшин і оператор Валерій Буденний. Все робили самі. Я написав музику, знайшов Валєру через знайомих. Ми з ним зустрілися в серпні, пояснив, що хочу побачити, показав сценарій. Йому дуже сподобалося, ця тема йому близька, і він захотів зняти цей кліп. Протягом двох місяців ми робили розкадрування, Валєра багато допоміг у постановці кадру. Це непростий процес, адже хотілося все зробити якісно. Ретельно продумували кожну деталь – реквізит, костюми. Вся робота зайняла трохи більше трьох місяців.

Де проходили зйомки?

– Це Черкаська область, село Смільченці. Там живе моя бабуся, у якої я проводив кожне літо в дитинстві. В цьому році їздив до неї в гості, вийшов в поле, зрозумів, що цю локацію будемо використовувати в кліпі. Вона ідеально підійшла.

Наскільки дорого зняти такий кліп?

– Ми витратили на нього копійки. Знайомі розповідали, що подібний кліп знімають з командою за десятки тисяч доларів. Ми ж, задіявши всього трьох людей, витратили близько тисячі доларів. Поїхали на три дні туди, це з урахуванням проживання та харчування. Можна сказати, що зняли кліп за їжу.

Костюм коштує дорожче?

– Ми попросили його у знайомого, обійшовся безкоштовно. Камеру теж брали у знайомого. Макс – це друг Валєри, він працював за символічні гроші, допоміг нам зняти весь матеріал. Монтаж і корекцію робили самі.

А де записуєш музику?

– Дома. Я тільки зараз займаюся облаштуванням домашній студії, з усім необхідним. Граючи у футбол, я постійно переїжджав. Тягав з собою гітару, і сетап – ноутбук, звукову карту, навушники. Все на коліні.

Які тепер музичні амбіції в Антона Крамара?

– Не хочу ставити собі цілі, до яких потрібно йти. Так, як і будь-якій людині хочеться якогось визнання, але я не хочу прив’язуватися до результату. Не хочу переживати, що комусь не подобається музика або кліп ніхто не дивиться. Не хочу перетворювати музику в спорт. Моєю планкою була тисяча переглядів в YouTube, друзям показати. Зараз вже більше десяти тисяч переглядів. Що буде далі – подивимося.

Тобі 31 рік і ще влітку ти захищав кольори аматорського ЛНЗ-Лебедин. З футболом покінчено остаточно?

– Я давно думав, як перейти від футболу до музики. Музика почала мені приносити дохід задовго до кліпу. З 26 років я пишу музику, продаю її на інтернет-майданчиках – для різних YouTube-проектів, для реклами. Це розв’язало мені руки фінансово, можна було дозволити собі не грати якийсь час. Музика стала моїм основним заробітком, навіть не футбол. Я закінчив у “Черкащині”, не хотілося везти свою сім’ю кудись, щоб грати в нуль – просто грати і нічого не заробляти, витрачати зарплату на харчування і житло. Потрібно було приймати рішення, хоча сили в собі відчуваю ще пограти. Запрошували ще в команди, але мене не зацікавили ці варіанти.

На професійному рівні ти починав свою кар’єру в Черкасах і закінчував її там же. Чому цьогорічну “Черкащину” в останні роки так лихоманить?

– Черкаси – рідне місто для мене. Що зараз, що 10 років тому все так же – ті ж схеми працюють, ті ж люди, рівень професіоналізму низький. Через це немає прогресу. Щоб клуб ріс і розвивався, потрібно в нього душу вкладати, будувати інфраструктуру, вкладати гроші, розвивати. А такі команди, як в Черкасах – тимчасові спалахи. Гроші з’явилися – є команда майстрів. І таких міст в Україні багато – Вінниця, Суми, Тернопіль та інші.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *