На Черкащині пустує будинок для сиріт, чиновники розводять руками

 

У селі Собківка, яке належить до складу Дмитрушківської сільської ради, вже майже два роки не може повноцінно почати роботу груповий будинок для дітей сиріт, побудований у 2019 році коштом державної субвенції.

27 грудня 2018 року за результатами проведеного тендера між Уманським районним центром соціальних служб для сімей, дітей та молоді та  місцевим підрядником “АГРОПРОМРЕМБУД” було укладено угоду на будівництво будівлі. Вже наступного дня підприємство отримало на свій рахунок аванс у повному розмірі вартості договору – 7,5 млн гривень. Це кошти цільової державної субвенції на покращення соціально-побутових умов дітей сиріт, які щорічно виділяються обласним державним адміністраціям та розподіляється на визначені цілі.

Будівництво будинку загальною площею близько 300 квадратних метрів розпочалося весною 2019 року та було завершено взимку цього ж року. Однак у повноцінну експлуатацію будівлю так і не здали. Станом на сьогодні вона перебуває на балансі новоствореної Дмитрушівської ОТГ, проте громада неспроможна самостійно забезпечити функціонування закладу.

Як розповіла нам у коментарі голова громади Тетяна Шевчук, з ініціативою будівництва подібного закладу до них звернулися у 2018 році. Потреба була виключно у земельній ділянці, про забезпечення фінансування на той момент ніхто не говорив. Нині лише на опалення та електроенергію для забезпечення збереження будинку громада передбачила близько 200 тисяч гривень. Крім того, створено комунальне підприємство, яке змушене обслуговувати будівлю. Для повноцінної роботи будинку з забезпеченням його цільового використання потрібно мінімум 2,5 млн гривень. У громади таких коштів немає. Місцеві чиновники неодноразово зверталися до обласної та районної влади з вимогою вирішити це питання. Крім того, останнім часом вони заявляють вже і про можливе перепрофілювання об’єкта.

В обласній службі у справах дітей про ситуацію знають та намагаються врегулювати. Зі слів очільниці служби Оксани Покатілової, вже неодноразово чиновники піднімали це питання перед урядовцями. Зокрема, на одній із останніх профільних селекторних нарад прем’єр-міністр Денис Шмигаль дав доручення міністерствам фінансів та соціальної політики вирішити проблемні питання з функціонуванням та фінансуванням малих групових будинків. Доручення було дане з терміном виконання до 1 січня 2021 року, проте досі не вирішене.

За ідеєю чиновників малі групові будинки для дітей-сиріт мали стати б якісною альтернативу будинкам-інтернатам. Зокрема, у будинку в селі Собківка могло б одночасно перебувати до 10 дітей та проживати в умовах, максимально наближених до родинних. Крім того, подібний проєкт розроблений для будівництва у Кам’янському районі. Станом на сьогодні цей проект розроблений та чекає свого часу для реалізації у разі наявності фінансування.

Покатілова розповіла, що у 2018 році на постанову про розподіл коштів державної субвенції відгукнулися в Уманській районній адміністрацій з пропозицією звести груповий будинок для сиріт коштом державної субвенції саме на їх території. На той момент районну адміністрацію очолював Євгеній Данченко. В архіві новин сайту адміністрації кілька заміток про “особистий” контроль Данченком виконання будівельних робіт.

Після обрання Зеленського Данченка з посади звільнили. У лютому 2021 року він був призначений на посаду очільника департаменту соціальної політики Черкаської міської ради. У біографії Данченка зазначено, що у проміжку між чиновницькими посадами він працював директором фірми “Слов’яни”, зареєстрованої в Умані. Зазначимо, що власником фірми “Слов’яни” є Володимир Даценко, котрий у той же час є власником та директором підприємства “АГРОПРОМРЕМБУД”, що і зводило будинок для сиріт.

Реклама МХП

По темі
    коментарі
    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *