На Черкащині стартував проєкт «Центр активного довголіття від МХП» (ВІДЕО)

У селах Степанці Канівського району та Будище Черкаського району були започатковані перші на Черкащині «Центри активного довголіття від МХП». Втіленням цього проєкту займається Благодійний фонд «МХП–Громаді», який долучився до реалізації ідеї підприємства МХП «Рідний край», розпочатої торік у Хмельницькій області.   

За словами директорки БФ «МХП–Громаді» Тетяни Волочай, проєкт буде сприяти подоланню поширеного в Україні ейджизму (дискримінації людей на підставі їх віку – ред.), спонукати до більш наповненого та насиченого життя людей старшого покоління.

– Сьогодні багато людей літнього віку відчувають самотність, залишаючись наодинці з хворобами та проблемами. Особливо це відчувається у селах, де значно менше місць для цікавого дозвілля та відпочинку. «Центр активного довголіття від МХП» якраз є тим місцем, де відбуватиметься обмін думками, організація розвиваючих майстер-класів та камерних концертів, навчання фінансовій грамотності, допомога в опануванні сучасних технологій, діалог між різними поколіннями. Всі ці речі дозволять літнім людям не замикатися у собі, краще адаптуватися у швидкоплинному світі, – розповіла Тетяна Волочай.

Саме цим займалися учасники під час відкриття Центрів і у Степанцях, і у Будищі: обговорювали плани роботи, займалися Hand Made творчістю, спілкувалися з досвідченим психологом – президентом Української асоціації транзакційного аналізу Сергієм Мордюшенком.

– Багато людей після виходу на пенсію втрачають життєві орієнтири, змінюється їх картина світу. Завдання таких центрів показати, що життя після пенсії не закінчується, людина може і далі розвиватися, знаходити для себе цікаву роботу та бути корисною для громади. У селах люди багато часу приділяють городам, займаються своїми домогосподарствами. Тому важливим є також відпочинок літніх людей після важкої праці. Творча діяльність та спілкування у Центрі сприятиме їх відпочинку, а вивчення нових технологій допоможе бути ближчими до своїх дітей та онуків. На мій погляд, центри особистого розвитку та активного довголіття повинні існувати у кожній громаді, тому ініціатива МХП по їх створенню – дуже важлива та заслуговує нашої підтримки, – відзначив психолог.

Жителі Степанців сприйняли ідею «Центру активного довголіття від МХП» з ентузіазмом. Завдяки жвавому обговоренню люди продемонстрували активну життєву позицію, здатність до саморозвитку та підтримки один одного. Їх перша зустріч зібрала сорок учасників і відбувалася на базі створеного трохи раніше разом з тим самим БФ «МХП-Громаді» молодіжного простору Stephub у місцевому Будинку культури.

– Мені було цікаво. Тут все по-домашньому, пенсіонери можуть спілкуватися, вносити свої пропозиції, розвиватися, – розказала пенсіонерка із Степанців Віра Неподобна.

– Ми не хочемо відчувати себе одинокими та покинутими, дуже хочеться займатися чимось цікавим, спілкуватися. Щоб у нас була віра у власне життя і в те, що про нас думають та клопочуться, – додала інша мешканка Степанців Наталка Сінельник.

У Будищі відкриття Центру вирішили провести у місцевій школі. Окрім пенсіонерів, до заходу доєдналися вчителі та учні, тому діалог вийшов багатошаровим – діти і старше покоління разом вирішували, як можуть допомогти один одному, які спільні проєкти можуть здійснити у своєму селі.

Жителька Будища, пенсіонерка Катерина Ісаєнко розповіла, що після таких зустрічей знову відчуває себе молодою.

– Знаєте, після подібних заходів приходить таке натхнення, що потім навіть в дзеркало не хочеться дивитись і в паспорт заглядати, – з посмішкою ділилася враженнями пані Катерина. – Сподіваюся, що наші наступні зустрічі будуть такими ж теплими і приємними, як ця.

Її односельчанка – заступник директора з навчально-виховної роботи Будищенської ЗОШ Алла Соліна оцінила захід, як дуже позитивний.

– Хочеться побажати, щоб ця співпраця продовжувалася і щоб з допомогою Благодійного фонду МХП втілилися в життя всі наші ідеї і задумки, – підсумувала вона.

У планах БФ “МХП-Громаді” розширення проєкту “Центр активного довголіття” в інших селах Черкаської області, зокрема у Будищі, Келеберді та Водяниках. Звертаючись до всіх присутніх, Заступник Голови Правління МХП Ігор Лещенко відзначив справжню необхідність таких майданчиків.

– З одного боку, МХП вже давно є надійним партнером громад у вихованні дітей, допомагаючи школам та дитсадкам, організовуючи різні табори та центри розвитку. З іншого боку, дітей у селах зараз 10-15%, в той час як пенсіонерів буває і 30, і 50%, але про них постійно забувають. Саме тому в цьому році ми вирішили створити платформи для людей зрілого віку, де б вони могли розвиватися та робити те, що їм подобається.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Реклама МХП

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *