Цього року на Черкащині зафіксували 16 випадків захворювання на епідемічний паротит – “свинку”. За минулий рік було зареєстровано лише два випадки хвороби.
Про це повідомили в пресслужбі Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України.
Паротит зареєстрували у Смілі – 5 випадків, Балаклеївській територіальній громаді (с. Плоске) – 9, Монастирищенській територіальній громаді – 2 випадки.
Усі хворі – діти від 10 до 17 років, у місті Сміла та Балаклеївській громаді – з багатодітних сімей, не вакциновані згідно з Календарем профілактичних щеплень. Під час епідеміологічного розслідування, з’ясовано, що діти, які захворіли, разом із батьками відвідували церковні зібрання, де, ймовірно, були інфіковані.
Додамо, вакцина від епідемічного паротиту поєднується з вакцинами проти кору і краснухи (вакцина КПК). За Національним календарем щеплень її потрібно вводити дитині двічі:
- 1-а доза – у 12 місяців;
- 2-а доза – у 6 років.
Нагадаємо, епідемічний паротит (свинка) – це гостре високозаразне інфекційне захворювання, що викликане вірусом та характеризується лихоманкою, інтоксикацією, переважним ураженням привушних слинних залоз, а також залученням у патологічний процес інших органів і систем.
Передача вірусу відбувається переважно повітряно-крапельним шляхом під час чхання, кашлю, розмови або контактно-побутовим шляхом через забруднені руки, немитий посуд чи інші заражені предмети.
Епідемічний паротит найчастіше уражає дітей віком 5-15 років. У дорослих паротит зустрічається значно рідше, але переноситься набагато важче і часто супроводжується розвитком ускладнень. Осіб чоловічої статі епідемічний паротит уражає удвічі частіше.
Оперативна інформація про Черкаси та область. Підписуйся на вайбер-канал “18000”