Їхні дописи вподобав Дантес і прокоментувала Альона Альона. Як тріо з Черкащини відроджує народну пісню (ВІДЕО)

Пісні “Намалюй мені ніч”, “Коли ти берегом ідеш”, “На долині туман” зазвучали по-новому та через 50-70 років знову стали популярними. Їх переспівали тріо “Жоржини” з села Шевченкове, що на Черкащині.

“18000” познайомився з дівчатами із тріо й розпитав про їхню творчість, волонтерство та популярність. 

Єлизавета Чухліб, Аліна та Анна Клименки – “Жоржини”. Вони виконують українські народні та естрадні пісні 50-60-х років минулого століття й публікують свої відео в соціальні мережі. Так дівчата популяризують українську пісню й збирають кошти для захисників. 

– Ми з дівчатами давно співаємо разом, оскільки навчались в одній школі, брали участь у фестивалях, конкурсах. До того, як ми обрали назву колективу, нас було четверо. Квартет сформувався влітку 2022 року, на Івана Купала, а вже в січні цього року ми продовжили свій шлях у складі тріо “Жоржин”, – розповідає Ліза. 

На свято Купала вокалістки створили тематичне відео, заспівавши цикл купальських обрядових пісень. Відтоді дівчата почали своєю творчістю збирати кошти військовим. 

@zhorzhyny трошки літа вам серед холодної осені😌 #українськийтікток ♬ оригінальний звук – Жоржини🧡

– Завдяки першій записаній пісні “Коли ти берегом ідеш”, ми зібрали майже 26 тисяч гривень. Люди залишали багато реакцій на допис у фейсбуці, репостили його. В одній із груп пісня зібрала декілька мільйонів переглядів. Так ми за кілька днів назбирали кошти на тепловізор, – каже Аня. 

@lizochok.chu @alina_kllim @aniasholoh @aniicks ♬ оригінальний звук – elizabeth chukhlib

Співати акапельно – це наша фішка

У свої 20, 17 та 16 років дівчата виконують українські народні пісні, до того ж акапельно. Кажуть, голос – найсильніший інструмент, який є у світі. 

– Ми співаємо українську пісню, тому що це наша душа, те, що супроводжує нас із самого дитинства. Українська пісня, як код, який проходить крізь усе життя людини: від народження й до смерті. Пісня ідентифікує нас як українців, як націю. Згадуючи, скільки разів її хотіли знищити, ми робимо так, аби наша культура й пісня ніколи не були забуті, – каже Ліза Чухліб. 

Її слова доповнює Аліна Клименко, зазначаючи, що виконувати пісню без супроводу інструмента чи фонограми – високий рівень. До того ж тріо співає у три голоси. 

– А капело – це наша фішка. Це чіпляє за душу, так розкривається сила голосу, – додає дівчина.

Чому “Жоржини” та хто в них головний?

Дівчата розповідають, що офіційно заявили про себе як колектив у жовтні минулого року, коли обрали назву для тріо – “Жоржини”. 

– У нас є пісня “Жоржини” – це наша візитівка, тому вирішили так назватися. Ця назва гарно підходить нам, – вважає Ліза. 

@zhorzhyny Привіт! Ми квартет «Жоржини»🧡 можливо ви колись бачили нас на просторах Тік-Току, а тепер в нас є сторінка😉 підписуйтеся і не губіть🇺🇦 #українськийтікток ♬ оригінальний звук – Жоржини🧡

До речі, вона найстарша в колективі й, попри навчання в столичному університеті, обіймає посаду директорки Центру культури та дозвілля в селі Шевченкове, керує аматорською хоровою капелою, аматорським фольклорним ансамблем “Серпанок”, дитячим колективом “Сонцесвіт” і працює з “Жоржинами”. 

– У цих колективах ми співаємо зі шкільних років. Я ніколи не зустрічала таких ансамблів, де людей різних професій і віку об’єднує українська пісня. Коли я прийшла сюди працювати, знала, що хочу цим займатися, – каже Ліза Чухліб. 

Першокурсниця Аліна та школярка Аня розповідають, що є учасницями кожного з цих колективів, окрім дитячого. А що стосується “Жоржин” – то тримаються одним механізмом, завжди вирішують усе разом. 

Про унікальне звучання народної пісні 

Серед репертуару “Жоржин” – українські народні пісні, колискові, творчість Назарія Яремчука та Володимира Івасюка. Надихаються дівчата ансамблем “Мрія”. Співачки розповідають, що обирають нову пісню зазвичай випадково – в ютубі, зі збірників пісень, головне, щоб вона їм сподобалась. 

Після цього триває творчий процес – розписують і вивчають партії. 

– Мені допомагає те, що навчаюсь на хорового диригента. Партії я розписую на слух, потім наспівую дівчатам, вивчаємо все дружно й співаємо, – розказує Ліза. 

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Жоржинки🌼 (@zhorzhyny)

Нині на сторінках “Жоржин” у соціальних мережах лише уривки пісень. Та їхні шанувальники просять публікувати повні версії. 

– Ми намагаємось збиратись частіше, але буває по-різному. Можемо за одну репетицію вивчити пісню. Цікаво вийшло з композицією “На долині туман”. Думали, записати пробне відео, а воно “вистрілило” в соцмережах. Можна сказати, що після цієї пісні нас почали впізнавати люди, – пригадує Аліна Клименко. 

Найближчим часом дівчата обіцяють порадувати свою аудиторію повною версією пісні на ютубі. Першою буде “Намалюй мені ніч”. 

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Жоржинки🌼 (@zhorzhyny)

Їхні відео вподобав Дантес, а Альона Альона прокоментувала

Свою творчість “Жоржини” публікують у соціальних мережах ТікТок, Instagram, Facebook, на платформі в Youtube. Їхні відео збирають кілька сотень тисяч уподобань і коментарів. Серед відомих сучасних артистів, яким сподобалось тріо, – Дантес, Альона Альона, Христина Соловій, Андрій Хливнюк, Максим Пташник, Віра Брежнєва. 

– Нас Альона Альона в ТікТок додала в друзі. Ця позначка так гріє душу, дуже приємно. Андрій Хливнюк – поширив наше відео, – каже Ліза. 

Окрім цього, черкащанкам надходять пропозиції участі у телевізійних шоу, конкурсах і фестивалях, від журналів. Та поки дівчата не на всі запрошення погоджуються, працюють над якісним звуком та картинкою у своїх відео. Впевнені, що матимуть успіх у майбутньому. 

– Звичайно, ми б хотіли співпрацювати з сучасними артистами. Нам писав Макс Пташник, хотів заспівати з нами. Тоді в нас не вийшло зустрітися, але ми все ж чекаємо нагоди. Також хочемо робити проєкти і з менш відомими виконавцями, щоб допомагати один одному, – додає Ліза Чухліб.

Якщо не брати до уваги реакцій знаменитостей, то відео “Жоржин” переглядають сотні тисяч українців, у коментарях вони зазвичай залишають схвальні коментарі. 

– Людям подобається, вони в захваті. Нам кажуть, ніби ми заснули в 50-60-х роках і тільки зараз прокинулись, – усміхається Ліза. – Для тих, хто не слухав цих пісень раніше, вони стали такими рідними й близькими. Люди не хочуть це втрачати, а ми є таким якорем, який з’єднує їх зі справжнім українським.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Жоржинки🌼 (@zhorzhyny)

Співають і збирають кошти Збройним силам

Волонтерити дівчата почали, відколи записали першу пісню. З того моменту було безліч зборів не лише на техніку, а й їжу, пальне, запчастини, одяг. “Жоржини” спочатку допомагали землякам, а тепер, коли стали більш відомими, всім, хто до них звертається. 

– Ми долучались до зборів коштів на два телевізори і дрон. Також кошти з нашого концерту додали до збору на автомобіль військовим, – пояснює Аліна. 

Водночас є й такі, хто підтримує і ЗСУ, і тріо “Жоржини”. 

– Нам написав черкащанин, але він зараз перебуває в США, що хоче саме нашу творчість підтримати донатом, а потім ще раз звернувся за реквізитами й допоміг військовим. За ті перші кошти ми змогли придбати собі костюми, – з усмішкою пригадує Ліза. 

Що далі?

На запитання, чи скоро українці побачать тріо “Жоржини”, наприклад, на Євробаченні, дівчата відповіли з надією. Та поки кажуть, що це висока планка, але вони не будуть її опускати, вже зараз намагаються досягати більшого.

– Нам здається, що якби будь-якого виконавця знали й поважали, йому було б приємно. Але наша мета – це популяризація української пісні, без цього нікуди й ми над цим працюємо, – каже Ліза Чухліб. – Поки є такі люди як ми, які люблять народну пісню і які будуть її нести в світ: в Україні й за кордон, українська пісня буде почута, а нація – існуватиме. 

Вікторія Нянько 

Також читайте. Російська книга недоступна читачам: як і куди списують ворожу літературу з бібліотек Черкащини.

Втомився читати лише сумні новини? Підписуйся на інстаграм “18000” – місце, де ділимося надихаючими історіями черкащан та рекомендаціями від нашої команди

Реклама МХП

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *