НБУ переходить до керованої гнучкості курсу

Валюта

Із 3 жовтня Національний банк запровадив керовану гнучкість обмінного курсу. 

Про це повідомили в пресслужбі НБУ.

“НБУ продовжить контролювати ситуацію на валютному ринку та залишатиметься ключовим гравцем на ньому, компенсуючи структурний дефіцит іноземної валюти. Завдяки цьому курс змінюватиметься в обидва боки. Водночас НБУ суттєво обмежуватиме ці коливання, не допускаючи як значного послаблення гривні, так і суттєвого зміцнення”, – пояснили в пресслужбі банку.

Офіційний курс за режиму керованої гнучкості визначатиметься операціями на міжбанківському валютному ринку, а не встановлюватиметься директивно Національним банком, як це відбувалося з 24 лютого 2022 року. Водночас курс на готівковому валютному ринку, де мають змогу купувати та продавати валюту громадяни, встановлюватиметься за тими ж правилами, що і раніше.

Додають, що з часом гнучкість валютного ринку поступово збільшуватиметься за досягнення належних макроекономічних передумов, які дадуть змогу уникнути шоків для валютного ринку та економіки.

Як інформують у НБУ, інфляція стало знижується й за підсумками восьми місяців 2023 року сповільнилася з 26,6 % до 8,6 %. Помітно поліпшилися інфляційні та курсові очікування різних груп респондентів. Упродовж 2023 року ситуація на валютному ринку залишалася стійкою.

Також читайте: НБУ продовжив термін обміну монет дрібних номіналів і банкнот гривні старого зразка.

Знайомся ближче з командою “18000” – підписуйся на інстаграм @18000_team

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини