Не їсть вівсянки та перечитує “Гаррі Поттера”: англієць переїхав до Умані заради кохання

Рік тому 60-річний Гаррі Річардсон переїхав із англійського містечка до Умані. До таких змін у житті його наштовхнуло кохання до українки.

Про це пише “Gаzeta.ua“.

Гаррі Річардсон рік тому переїхав жити в Україну з Англії. Раніше чоловік жив у містечку Лік у графстві Стаффордшир, що поблизу Манчестера. Там 28 років викладав англійську мову, літературу й історію в коледжі при Кільському університеті.

Гаррі не мав сім’ї в Англії, жив самотньо 26 років.

– Позаторік у соціальній мережі познайомився з українкою. З Аліною довго листувалися. Потім приїхав до неї в гості. Вразило, що вона на перше місце ставить сім’ю. Тоді зрозумів — до мене в Англію не переїде. Тому вирішив оселитися в Умані, – розповідає Гаррі Річардсон. — Перш ніж приїхати, попросив дружину підшукати мені роботу. Отримую 9 тисяч гривень учительської пенсії. Для мене це дуже мала виплата.

Гаррі та Аліна Річардсон

— За роботою звернулася в університет. Гаррі не просто вчитель англійської мови. Він — сильний педагог. Навчав викладачів післядипломної практики, — говорить дружина, 49-річна Аліна Річардсон.

В університеті відмовилися взяти на роботу. Як іноземцеві, мали призначити 25 тисяч гривень зарплати. Для них це було складно фінансово. Нам порекомендували спробувати влаштуватися у приватний Аграрний ліцей. Там погодилися.

— В Англії продав усе: двоповерховий будинок, машину, — продовжує Гаррі. — Звільнився з коледжу. Всі необхідні речі запакував у контейнер. Перевіз його літаком в Україну. Узяв із дому найцінніше: мамин сервіз, кілька картин, свій портрет, фотографії. Ще дві іграшки — ведмедика та солдатика, якими грався малим. Хотів привезти собаку Гілберта. Але ветслужба не дала документів. Аліна порадила купити ту довідку. Я не зрозумів: як це купити? Залишив пса ­друзям.

Гаррі та Аліна купили в Умані будинок на дві половини. У другій — житиме донька дружини з сім’єю.

Від першого шлюбу Аліна Річардсон має сина, 17-річного Назара, та доньку – 26-річну Галину.

Річардсони одружувалися в Умані. Відзначали в місцевому кафе в англійському стилі. Воно стало улюбленим місцем Гаррі.

— Адаптація проходила важко. Я нікого не знав. Не мав друзів. Не знав мови. Дуже велика різниця у стосунках між чоловіками та жінками. Українські жінки домінують. Дружина спокійна і м’яка, але умудряється керувати мною. Доки на щось наважуся, вона все зробила, — каже Гаррі Річардсон. — Англійки не такі турботливі, як українки. Аліна завжди проводжає мене на роботу і стежить, щоб виглядав охайно. Щоб сорочка була випрасувана, туфлі блищали.

Чоловік працює по 11 годин на день. Уранці викладає англійську в ліцеї, а після обіду винаймає аудиторію в педколеджі. Ще чоловіка запрошують у дитсадок.

— Говорю з учнями винятково англійською. Опитую, що треба покращити в уроках, щось змінити чи на що звернути увагу. А вони в листах малюють сердечка зі словами: “Ти найкращий учитель у світі. Нічого не треба міняти”. — розповідає Гаррі. — Коли приходжу з роботи, все має завмерти. Дивимося фільми, обговорюємо новини, політику. Вчетверте перечитую “Гаррі Потера”. Днями дружина навчила грати в “дурня”. Улітку любимо лежати у дворі на шезлонгах. Сидимо в тиші, щось згадуємо з минулого життя. В цей час спостерігаємо за павучками, як формують павутиння. Удома муху вбити не можна. Міль — Боже збав. Аліна каже:”Міль шубу зжере”. Шубу можна купити ще одну, а в молі таке коротке життя.

Окрім Софіївського парку та магазинів, чоловік любить гуляти по базарі.

— Маю знайому бабцю. Їй 85 років. Вона без зубів, але дуже щиро усміхається. Своєю усмішкою чіпляє. Купую в неї що-небудь. — розповідає англієць. — Якогось огірка, хоч він, може, й не треба. Даю їй більше грошей. А останнім часом уже вона дає більше яєць чи овочів. Ніколи не торгуюся. Люблю отримувати знижки лише в магазинах.

За рік чоловік адаптувався і “вбувся” в українську культуру. За словами Річардсона, коли вони з дружиною йдуть містом,  його впізнає навіть більше людей, ніж Аліну.

— Зараз щасливіший, ніж за все попереднє життя. Ніби мені 16 років. Щоб бути з Аліною, змінив усе кардинально. Для обох це було складне рішення. У кожного своя культура, звичаї, традиції. Аліна звикла до українського сімейного укладу. А зі мною живе по-новому. Її діти стали для мене як рідні. Завжди хотів мати сина і щоб він був ветлікарем. Назар торік вступив на ветеринара, — зізнається Гаррі.

Англієць 60-річний Гаррі Річардсон не їсть українських традиційних страв. Його дружині з Умані довелося вивчати рецепти англійських.

— Не любить наших супів та борщів. Коли приїжджала в гості в Англію, то привезла гречку. Приготувала смачно з м’ясом. Ніхто її не їв. Те, що англійці їдять вівсянку на сніданок — міф, — розповідає  Аліна Річардсон. — Пробувала йому зварити. Дивувався цій каші: “Навіщо? Ми не їмо таке. Що такого зробив, що ти приготувала кашу?”. Запевнила, для його ж здоров’я. Підказав, для нього краще приготувати чизкейк. Із круп їсть хіба кус-кус. На сніданки даю йогурт із фруктами. Традиційні для нього — шматочок бекону, двоє яєць, квасоля, гриби. В українців усе просто. Є суп, борщ або каша з котлетою — і готова вечеря. З Гаррі таке не проходить. Мушу мудрувати щоразу. Хоча англійська кухня не така вже й важка. Але якщо сьогодні приготувала, завтра його вже їсти не можна. Це шкідлива їжа.

Гаррі п’є лише англійський чай із цукром і молоком. Ним пригощає студентів і знайомих. Спочатку привозив з Англії. Тепер родина знайшла постачальників в Україні. Чай нагадує грузинський.

— Не вистачає англійських сирів. У них справжній смак. Аліна купує італійський, — каже Гаррі Річардсон. — Нещодавно знайшла сир із лавандою. Лаванда для англійців, як для українців — чорнобривці. Днями побачив її в Умані, то купив букетик дружині.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Реклама МХП

По темі
    коментарі
    1 Коментар
    1. Питання дня, чи мав Гаррі сім’ю?
      В оригіналі “Не мав сім’ї в Англії. Жив самотньо 26 років”. У вас – “Гаррі мав сім’ї в Англії, жив самотньо 26 років.”
      Ви що без помилок навіть скопіювати не можете ? )))

    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *