Необхідність оновлення очисних споруд – це питання національної безпеки, – Скічко

Реконструкція та модернізація очисних споруд – одна з нагальних потреб для збереження водних об’єктів області.

На цьому під час засідання колегії облдержадміністрації наголосив голова Черкаської ОДА Олександр Скічко.

За словами очільника області, останнім часом від населення все частіше надходять скарги про забруднення річок Черкащини. Періодично з’являється така інформація й у ЗМІ.

– Причин такому стану наших річок є кілька. Це й відсутність реконструкції та модернізації очисних споруд, відсутність встановлення меж прибережних захисних зон, зарегульованість річок каскадом водосховищ. Однією з причин погіршення стану річок є й зміна клімату, – зазначив Олександр Скічко.

Як повідомив під час засідання колегії заступник начальника Державної екологічної інспекції Центрального округу Дмитро Чайка, протягом року екоінспекторами було здійснено понад 400 перевірок водних об’єктів та зафіксовано збитків природоохоронному законодавству на кілька мільйонів гривень. Водночас до суду за рік було направлено лише 1 справу щодо порушень.

Керівниця управління екології та природних ресурсів Олена Звягінцева додала, що лише за минулий рік у водні об’єкти області було скинуто 36 тисяч тонн забруднених стічних вод. Зокрема, це відбувається через недотримання режиму експлуатації очисних споруд.

У зв’язку з цим, голова Черкаської ОДА Олександр Скічко звернувся до відповідних органів посилити контроль над роботою підприємств та не лише спостерігати, а й доводити всі справи до суду, при цьому якісно готувати матеріали на порушників.

– Вважаю, що необхідність оновлення очисних споруд – це питання національної безпеки, – наголосив Олександр Скічко. – Органам місцевого самоврядування потрібно розробити проєктно-кошторисну документацію щодо реконструкції очисних споруд, посилити увагу над контролем здійснення скидів. Крім цього, якщо екоінспекція нарешті почне працювати конструктивно із правоохоронними органами, я думаю, що це дасть результат у напрямі покращення ситуації.

Також на колегії вирішили підготувати звернення до Кабміну щодо внесення змін до законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища для посилення відповідальності порушників.

*Іміджева інформація

Також новини “18000” є в Telegram і Viber, слідкуйте за нами в Instagram.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *