Обласні будівельники шукають підрядника для коштовної добудови спортзалу у Драбові

Чиновники департаменту будівництва Черкаської обласної військової адміністрації 3 серпня оголосили повторну закупівлю реконструкції приміщення та території одного із закладів освіти на території області.

Йдеться про спортзал школи у Драбові, який розпочали ремонтувати у 2021 році у межах програми “Велике будівництво”, але проєкт не завершили через початок повномасштабного вторгнення.

Вартість закупівлі – 28,8 млн грн, однак в адміністрації кажуть, що цього року на ці роботи спрямують 4,8 млн грн.

Відповідна інформація міститься у системі “Прозорро”. 

Початковий договір на реконструкцію об’єкта був укладений за результатом відкритих торгів влітку 2021 року. Тоді переможцем тендера стало черкаське товариство “Будівельна фірма “Будсервіс груп”, яке взялося виконувати роботи за 19,5 млн гривень.

За цей час, відповідно до даних порталу Spending.gov.ua, компанії було перераховано понад 10 млн гривень за виконані роботи. Останній платіж на їхній рахунок надійшов у грудні 2021 року. Від початку повномасштабного вторгнення інформації про подальше виконання цього підряду, а також розрахунків – не було. Також у системі відсутня інформація про розірвання договору.  

Уже влітку 2023 року департамент будівництва оголосив повторну закупівлю робіт на цьому об’єкті, які були оцінені у 28 млн гривень. Відомістю ресурсів передбачено все той же ремонт спортзалу, а також прилеглої території і монтаж спортивного обладнання, яке, судячи з усього, не було змонтоване у 2021 році за цінами того часу.

Єдиним учасником закупівлі, оголошеної у липні, стало все теж товариство “Будівельна фірма “Будсервіс груп”, втім їхня пропозиція була відхилена з низки причин. Відповідно до відомості ресурсів, поданої “Будівельна фірма “Будсервіс груп” для участі у тендері, найбільша сума коштів в межах виконання договору має бути витрачена на асфальтування прилеглої території, а саме придбання асфальту типу А марки 1 ціною в майже 6 тисяч гривень за тонну на суму у майже 2 млн гривень, а також комплекти спортивного обладнання, які коштуватимуть понад 3 млн гривень. Йдеться про гімнастичні снаряди, баскетбольні кільця, елементи для гри у волейбол та інші командні ігри. 

Водночас вартість будівельних матеріалів, що пропонував потенційний виконавець, є вищою за ринкову у вільному роздрібному продажі. Зокрема, компанія пропонувала штукатурку Сeresit CT72 ціною 120 гривень за кілограм, тоді як у продажі станом на літо 2023 року її можна знайти за ціною у 80 гривень за кілограм. Аналогічна ситуація зі штукатуркою Knauf MP75, яка у відхиленій пропозиції коштує 14,4 гривні, тоді як її роздрібна ціна станом на момент написання матеріалу становить 10 гривень тощо. 

Після відхилення пропозиції єдиного учасника закупівлі чиновниками було оголошено повторну закупівлю з ідентичними вимогами. Відповідно до оголошення, роботи на об’єкті мають бути завершені до кінця 2024 року.

У коментарі 18000 у Черкаській ОВА повідомили, що на сьогодні будівельна готовність об’єкта – 50%. Залишок кошторисної вартості – 29 517 672 грн. В адміністрації пояснили, що на 2023 рік передбачено фінансування цих робіт у сумі 4 млн 780 тис. грн.

«У 2023 році здійснено розподіл залишків коштів за субвенцією з державного бюджету місцевим на соціально-економічний розвиток територій в сумі понад 4 млн 780 тис. грн на виконання робіт по цьому об’єкту. Ці кошти є цільовими  – їх неможливо використати на інші потреби. Кошти зазначеної субвенції на завершення робіт по об’єкту не є перехідними на 2024 рік. Без проведення процедури закупівлі роботи не зможуть бути продовжені у 2023 році.

Зупинення будівництва на цьому етапі буде критичним для будівлі, враховуючи те, що стічні води потрапляють під фундамент та можуть створити ризики руйнування будівлі. Незавершені роботи з благоустрою території створюють ризики небезпеки для життя і здоров’я дітей та персоналу», – повідомили в адміністрації.

Нагадаємо, 20 липня президент України Володимир Зеленський закликав до раціонального витрачання коштів місцевих бюджетів. Такою була його реакція на низку публічних скандалів довкола витрат.

Хвиля публічних заяв посадовців найвищого рівня виникла після низки резонансних повідомлень про коштовну реконструкцію об’єктів соціальної інфраструктури, серед яких, зокрема, і стадіон у місті Ківерці на Волині.  

21 липня очільник Черкаської ОВА Ігор Табурець публічно звернувся до представників місцевого самоврядування, аби вони переглянули власні бюджетні видатки.

Як писав 18000, у двох містах Черкащини не дослухались до президента й начальника ОВА. Продовжують витрачати кошти.

ЧИТАЙТЕ: Дорожній сезон: за скільки купують асфальт на Черкащині?

***

Ця публікація була створена в межах проєкту «Голос громади і вплив на реформи», що впроваджується за фінансової підтримки Європейського Союзу.  ЇЇ наповнення є виключно відповідальністю команди “18000” та не обов’язково відображає точку зору Європейського Союзу та “Нідерландського Гельсінського комітету”

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *