Обличчя донорства. У Черкасах відкрили фотовиставку, присвячену Дню донора (ФОТО)

До Міжнародного дня донора в Черкасах презентували  тематичну фотовиставку “Ми – крапля в морі. Ми – для когось море”, а також нагородили активних донорів міста.  

Відкриття виставки відбулось 18 червня. За словами її автора, фотографа Ігоря Єфімова, представлена ним експозиція містить два блоки. Перший – світлини черкаських донорів. Другий – фото осіб, які прийшли здавати кров до центру крові “Biopharma Plasma” саме в День донора. А це – більше двохсот чоловік.

– Я у День донора із сьомої ранку знімав усіх людей, які здавали кров. Вийшло більше двохсот фотографій. Потім я поєднав деякі з цих портретів методом мультиекспозиції, адже люди на них були схожими, – розповідає Ігор Єфімов. – Маємо сім таких портретів. Це – не просто розмиті фотографії. Це – фотографії двох різних людей, які не є родичами й, можливо, навіть не знають один одного, але виявились дуже схожими. Цим самим я показую, що всі ми дуже схожі.

Фотограф додає, головний лейтмотив виставки – концепція єднання, завдяки якій людство здатне долати навіть найбільші проблеми.

Представлені на виставці не лише фото, а й особисті історії шляху до першої кровоздачі. Ними поділились активні донори Черкас. Це – спортсмени, депутати, пенсіонери, працівники заводів та військовослужбовці. Чимало з них не лише здають кров, а й залучають до цього інших, популяризуючи донорство в країні.

Так, депутат міської ради Сергій Шмиголь, окрім того, що має більше сорока кровоздач, у вересні 2020 року створив Асоціацію молодих донорів Черкащини та активно залучає друзів та знайомих до донорства.

Громадський активіст Павло Мосійчук почав здавати кров ще в 2012 році. Брав приклад чоловік зі свого дідуся – Почесного донора. Нині ж черкащанин є засновником проєкту “ Одна кров”, мета якого – популяризація донорства.

Чимало з героїв прийшли до донорства через особисті історії – порятунок рідних чи друзів. Опісля – вже не припиняли допомагати іншим. Так, пенсіонерка Світлана Дубенець має сорокарічний досвід донорства, а почалося все в 19 років зі здачі крові для своєї хворої дитини.

Схожа історія у військовослужбовця Андрія Борисова. Ще в ранньому віці його доньці встановили діагноз повне незгортання крові. Тоді життя дитини залежало від донорської плазми. Щоб запустити штучний кровообіг під час операції на серці, потрібно було знайти не менше 15 донорів. Одним із них став сам Андрій. Відтоді чоловік здає кров вже більше десяти років.

Відбулося під час фотовиставки й урочисте нагородження донорів. Свої відзнаки вони отримали як від центру крові “Biopharma Plasma”, так і представників міської й обласної влади.

За словами директорки зі стратегічного розвитку групи компаній “Biopharma Plasma” Оксани Плотнікової, для їхнього товариства дуже важливо, що завдяки сучасній станції крові, створеній у Черкасах минулого року, донорський рух у місті активно розвивається й до нього долучається все більше людей.

Наголосив на важливості якісного та сучасного забору крові й донор Сергій Шмиголь.

– Хто був на станції до її оновлення й пам’ятає, в якому вона була вигляді? Я думаю, у той момент зародився дуже популярний міф про те, що під час здачі крові можна заразитися. Та після того, як відбулась реновація, донор, який побував хоч раз на станції, у цей міф точно не віритиме, – зазначив Сергій Шмиголь.

Він додав, що на сьогодні станція крові в Черкасах нічим не поступається станціям у Німеччині.

Також відзнаки від “Biopharma Plasma” цього дня отримали й представники компаній та ЗМІ, які допомагають популяризувати донорство в місті.

– Не кожен керівник та власник підприємства готовий розуміти важливість донорства та допомагати нам у цьому. Але ви це робите. Дякую вам за це, – зауважив директор “Biopharma Plasma” Черкаси Ярослав Березань. – Без позиції й того, що ви робите, ми б навряд чи досягли такого успіху.

*Іміджева інформація

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *