Облрада ухвалила бюджет та затвердила програму розвитку області на наступний рік (ФОТО)

Сьогодні, 21 грудня, відбулася остання цього року сесія Черкаської обласної ради. Головними питаннями засідання стало голосування за бюджет області та програму соціально-економічного розвитку Черкащини на наступний рік. Обидва рішення були успішно ухвалені. Окрім того, депутатський корпус заслухав звіт голови, вніс зміни до складу бюджетної комісії тощо.

Ключовими питаннями, як зазначалося вище, стали ухвалення бюджету та ПСЕРу.

Програму соціально економічного розвитку області підтримали 55 депутатів, бюджет на 2022-й рік – 57. Обидва питання були ухвалені майже одноголосно та без обговорення. Самі депутати відзначили, що вони були достатньо опрацьовані бюджетною комісією.

Бюджет передбачає доходи у сумі 3 152 509 519 гривень, у тому числі доходи загального фонду – 2 178 023 700 грн та доходи спеціального фонду обласного бюджету – 974 485 819 грн. Видатки обласного бюджету у сумі 3 150 397 255 гривень, у тому числі видатки загального фонду – 2 175 911 436 грн та видатки спеціального фонду обласного бюджету – 974 485 819 грн.

Бюджет збалансований, і є всі умови для його виконання і перевиконання, – відзначає голова бюджетної комісії Ігор Віштак.

Очільниця департаменту фінансів Наталія Кравченко пояснює, що бюджет цього року за своєю структурою не відрізняється від бюджету минулорічного:

 – Ми врахували приріст доходної частини за рахунок ПДФО 18%. У видатках ключовий акцент на заробітних платах, розрахунках за енергоносії, медикаменти, харчування бюджетних установ. У нас задеклароване зростання стипендій для студентів професійно-технічних коледжів у 2.5 рази також для закладів вищої фахової освіти, закладаємо підвищення розрахунків на енергоносії у зв’язку із ростом тарифів. Забезпечуємо виплати зарплат, – пояснює вона.

ПСЕР передбачає як пріоритетні напрямки розвитку області розвиток економіки (залучення інвестицій та розвиток міжнародного співробітництва, підтримка експорту, промислове виробництво, агропромисловий комплекс та земельні відносини, мале і середнє підприємництво, туризм, транспортна інфраструктура), ефективність публічного управління (підвищення ефективності регіонального управління, розвиток громадянського суспільства, цифровий розвиток, цифрова трансформація та цифровізація, цивільний захист, бюджетна політика, запобігання та виявлення корупції, правоохоронна сфера) та якість життя (освіта, охорона здоров’я, сімейна та молодіжна політика, фізична культура та спорт, культура, зайнятість та соціальний захист населення, будівництво, житлово-комунальне господарство та енергозбереження, екологічна безпека та збереження довкілля).

Голова фракції «Європейської Солідарності» Віталій Коваль ділиться своїми думками, щодо бюджету та ПСЕР.

Цей проект бюджету – виключно на захищені платежі: зарплати та комунальні платежі. Програмових рішень немає.

Перше, що кидається в очі – зростання коштів на енергоносії по наших обласних установах. З одного боку ми розуміємо, що інакше не можна. Але з іншого боку: є велике питання, чому обласний бюджет має брати на себе тягар центральної влади?

Виникали запитання щодо пріоритетності об’єктів соціально-економічної сфери. Якщо ми цілий рік б’ємся, що треба встановлювати лінійний прискорювач, а він навіть не потрапляє в пріоритети ОДА, то в мене питання: хто формує ці пріоритети? Далі – приміщення швидкої. В пріоритетах воно десь на 30 місці. Треба будувати це приміщення. Диспетчери не можуть приймати дзвінки, – обурився він.

Голова обласної ради зауважив, що питання будівництва прискорювача  залишається пріоритетним на наступний рік. За пропозицією бюджетної комісії його додали до пріоритетних заходів Програми економічного і соціального розвитку на 2022 рік. Проєктно-кошторисна документація на реалізацію цього проєкту наразі вже готова і пройшла всі необхідні експертизи.Наступним кроком має стати виділення коштів на його будівництво.

Окрім бюджетних питань, депутати також підтримали звіт голови обласної ради Анатолій Підгорного. Його проголосували фактично без обговорення: 56 за.

 – Це був непростий рік. Ми «притирку» пройшли. Ви зайняли своє чільне місце, – прокоментував колишній голова обласної ради Олександр Вельбівець.

Голова Черкаської обласної ради теж поділився своїми враженнями від першого року роботи облради цього скликання.

 – Це певною мірою організаційний рік. На мою думку, зі своїм завданнями рада впоралася. Вже протягом першого місяця утворити всі дорадчі органи ради, затвердити Регламент роботи обласної ради VIIІ скликання та розпочати роботу над бюджетом, програмою економічного та соціального розвитку та іншими важливими документами. Вважаю, що у цей непростий час пандемії, війни, економічних та енергетичних викликів – ми працювали і виконували основні завдання, – резюмує Підгорний.

 За його словами, значна частина часу й ресурсів цьогоріч спрямовувалася на сферу управління комунальним майном. У цілому такі підприємства спрацювали прибутково, з фінансовим результатом 4,2 млн грн, сплачено податків на понад 30 млн. І ці показники вищі за торішні. 

Окрім того, цьогоріч запровадили процедуру передачі майна через електронно-торгову систему.  Провели 70 успішних аукціонів, доходи за деякими з них зросли у 25 разів. Загалом доходів від оренди до обласного бюджету надійшло понад 2 млн гривень.  Окрім того, розробили нову Методику розрахунку орендної плати, яка має забезпечити 6 млн грн додаткових надходжень до обласного бюджету.

Також, цьогоріч депутати долучилися до розподілу коштів вільного залишку обласного бюджету і значну частину з них спрямували на обласні комунальні заклади охорони здоров’я для придбання необхідного обладнання. 

З-поміж іншого, депутати ухвалили Порядок приватизації майна, Положення про аукціонну комісію, що дозволить наступного року розпочати процедуру продажу дотаційних об’єктів, які є тягарем для обласного бюджету. Також рада ухвалила Програму  фінансової підтримки комунальних підприємств, серед яких обласний аеропорт.

Щодо планів на наступний рік, голова обласної ради зауважив, що заплановано ряд змін у сесійній діяльності. Зокрема, оновлення системи “Рада”, якій уже понад 15 років та осучаснення зали для засідань постійних комісій. Передбачено встановити обладнання, яке дозволить проводити засідання у дистанційному режимі. Робочі місця також забезпечать планшетами, аби зменшити використання паперу під час друку матеріалів. Окрім того, планується внесення змін і в роботу постійних комісій, зокрема, щодо проведення засідань у міжсесійний період, аби вони могли розглядати не лише сесійні питання, а й інші проблеми по галузях. 

 – Загалом продуктивна робота обласної ради – це результат партнерської діяльності радиадміністрації, взаємодії органів місцевого самоврядування і виконавчої влади, громадськості. Наскільки вдало ми зможемо всі співпрацювати – залежить розвиток Черкащини, – додав Анатолій Підгорний.

 Щодо інших питань, відзначимо також зміни у складі бюджетної комісії. Після перерви на початку засідання, депутати затвердили розширення комісії. До її складу увійшли двоє «Черкащан» Володимир Братаніч та Анатолій Ткаченко, а також представник «Батьківщини» Віталій Чен.

Завершилося сесійне засідання привітаннями з прийдешніми новорічними святами. Наступне засідання збереться уже наступного року.

Фото – Ані Коваленко

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *