Обвинувачений у вбивстві журналіста отримає 10 тисяч євро за те, що посидів у клітці в залі суду

Вадим Мельник

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення на користь Вадима Мельника, якого обвинувачують в організації вбивства журналіста Василя Сергієнка. 

Про це пише Watchers.

15 вересня суд вирішив, що Україна має сплатити Мельнику 10 тисяч євро як матеріальну шкоду.

Нагадаємо, Вадим Мельник — один з п’яти фігурантів справи щодо вбивства журналіста з Василя Сергієнка, тіло якого знайшли на Корсунщині.

У скарзі до Європейського суду з прав людини Мельник заявив: не мав доступу до належної медичної допомоги під час утримання в СІЗО.

Він скаржився також на:

  • утримання у металевій клітці під час судових засідань у 2017–2018 роках;
  • на начебто свавільне «повторне затримання» слідчим 30-го травня 2017-го року;
  • на нібито необґрунтоване утримання його під вартою під час досудового розслідування;
  • на неналежний розгляд українськими судами скарги щодо законності його затримання у 2017-му році;
  • на відсутність незалежності українських судів під час розгляду питання щодо утримання його під вартою на досудовому слідстві.

Після дослідження матеріалів суд дійшов висновку про:

  • порушення статті 3 Конвенції («Нікого не може бути піддано катуванню або нелюдському чи такому, що принижує гідність, поводженню або покаранню»);
  • пункту 1 статті 5 Конвенції («право на свободу та особисту недоторканність»);
  • пункту 3 статті 5 Конвенції у зв’язку з позбавленням заявника свободи з 16-го травня 2017-го року до 22-го серпня 2019-го року («розгляд справи судом упродовж розумного строку або звільнення під час провадження»).

Водночас в ЄСПЛ вважали: порушення пункту 4 статті 5 Конвенції («Кожен, кого позбавлено свободи внаслідок арешту або тримання під вартою, має право ініціювати провадження, в ході якого суд без зволікання встановлює законність затримання і приймає рішення про звільнення, якщо затримання є незаконним») не було.

“Враховуючи, що тримання підсудних у металевих клітках під час судових засідань було стандартною практикою в Україні, яка не передбачала здійснення оцінки існування будь-яких реальних і конкретних ризиків для безпеки у залі суду, Європейський суд встановив порушення статті 3 Конвенції у зв’язку з триманням заявника 20 липня 2018-го року у металевій клітці під час судового засідання”, — вважали у ЄСПЛ.

Суд втім відхилив скарги Мельника на неналежну медичну допомогу, а також на відсутність незалежності національних судів, як необґрунтовані.

Як писав “18000“, справу Сергієнка розглядали на Черкащині вже понад шість років різними колегіями суддів. Із 2019 року справу слухали в Городищенському районному суді колегією за головування судді Людмили Синиці.

Загалом в організації викрадення, катуванні та вбивстві Сергієнка підозрюють Вадима Мельника, Володимира Воронкова, Віктора Горбенка, Валентина Завражина, Максима Русіна та Романа Недибалюка, яких затримували впродовж 2015-2017 років.

За час слухань справи у Городищі обвинуваченим у вбивстві журналіста встигли пом’якшити запобіжні заходи. Городищенські судді відпустили з СІЗО підозрюваного у безпосередньому вбивстві Володимира Воронкова, а також потенційного організатора Валерія Мельника.

Деталі справи читайте в матеріалі: Справа Сергієнка: біг по колу.

Підписуйтеся на новини “18000” у вайбері. Нас уже більше 6000!

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *