У Черкаському кардіологічному центрі врятувати життя 47-річного пацієнта. Романа Воронова шпиталізували у медичний заклад із розшаровуючою аневризмою аорти, яка поширювалась на судини шиї. Надскладна операція тривала близько дев’яти годин. Нині ж, після 12 днів реабілітації, пацієнта вже виписано з кардіоцентру.
Аневризма аорти – це розширення судини, під час якого вона набуває форми кульки. В один момент, під час підвищення тиску, судина може тріснути. А це вже – загроза для життя.
Пацієнту провели заміну частини аорти, натомість встановивши протез. Він створений із гортексу, який тривкий до тиску, а всередині – покритий желатином. Протезом замінила стару судину.
Під час проведення операції застосовували штучний кровообіг, а також гіпотермію, тобто знижували температуру тіла до 25 градусів.
– Коли ми почали займатися судинами шиї, побачили, що була тріщина на ліву сонну артерію. Було ухвалено рішення виключити штучний кровообіг. 57 хвилин пацієнт був у стані майже клінічної смерті. За цей час нам треба було дуже швидко виконати основний етап – попідшивати судини шиї. Ми використовували різні методики для відновлення кровотоку головного мозку. Зокрема, кровопостачали головний мозок через спеціальні канюлі, – розповідає про хід операції завідувач кардіохірургічного відділення Олег Журба.
Він додає, що навіть при ідеальному підході і високій кваліфікації 40-60 % пацієнтів не виживають. Попри побоювання медиків і складнощі операції, на наступний день Роман прокинувся без жодної неврологічної симптоматики і в гарному настрої.
– Всі говорили: йди, подивитись, як він себе почуває. Зазвичай після подібних операцій люди важко прокидаються, – згадує кардіохірург.
Спочатку чоловіка шпиталізували в інший медичний заклад області, де встановили хибний діагноз – інфаркт. Проте навіть виписавшись із лікарні, кинджальний біль не минав. Зрештою після комп’ютерної томографії встановили діагноз аневризма аорти.
47-річний Роман Воронов каже, що під час хвороби відчував гострий біль у грудях, боротися з яким не допомагали знеболювальні. До цього сім років він мав проблеми із артеріальним тиском.
Нині чоловік удома і будує плани на майбутнє. Протягом усього лікування його підтримувала дружина.
– Пам’ятаю, яким був щасливим, коли розплющив очі в реанімації. Тепер радію кожному дню, – каже Роман.
Дружина Романа Інна була біля чоловіка у лікарні щодня. У шлюбі вони вже 24 роки.
– Кожен день я була тут, навіть коли він був у реанімації, розуміла, що можу підтримати його. Мене не пускали, я сиділа і чекала. Я знала, що колись він вийде і скаже “Привіт”. Ми говорили весь час по телефону, підтримували одне одного, – каже Інна.
Як повідомляв “18000”, за рік понад 1,5 тисяч черкащан мали інфаркт, половину операцій виконали в обласному кардіоцентрі.
Усі актуальні новини Черкас та області за сьогодні – у вайбер-каналі “18000”. Підписуйся, аби не пропустити!