ОПОРА розповіла, чим живуть черкаські нардепи

В цілому політична ситуація в області залишається стабільною — особливо якщо порівнювати її з довоєнними роками. Це стосується і місцевих рад, і представників Черкащини у Верховній Раді. На сьогодні один з черкаських нардепів Сергій Рудик проходить службу в Збройних силах України.

Про це йдеться в матеріали громадянської мережі ОПОРА про економічну й політичну ситуацію на Черкащині у 2023-24 роках.

На парламентських виборах у 2019 році на 5 з 7 округів Черкащини перемогу святкували представники партії “Слуга народу”. Восени 2021 року в 197-му окрузі відбулися проміжні вибори, оскільки нардепа Олександра Скічка призначили головою Черкаської ОДА. Тоді мандат отримав міський голова Золотоноші Віталій Войцехівський, який представляв “Слугу народу”

Любов Шпак (ВО №194, “Слуга народу”) до великої війни увійшла до міжфракційного об’єднання “Розумна політика”. Після початку вторгнення вона фактично зникла з інформаційного простору. Останні згадки про неї у всеукраїнських медіа датовані кінцем 2021 року, активність на публічній сторінці майже відсутня.

Олег Арсенюк (ВО №195, “Слуга народу”) також не є помітною фігурою в інформаційному полі. На початку 2023 року він фотографувався з одіозним Миколою Тищенком, із яким входив до його екологічної ТСК. На початку цього року ЗМІ повідомляли, що на другий місяць війни дружина Арсенюка купила авто Mercedes за 1,9 млн гривень

Андрій Стріхарський (ВО №196, “Слуга народу”), вірогідно, має амбіції лишитися в політиці, тому регулярно в ЗМІ з’являється іміджева інформація. На початку цього року Стріхарський втрапив у скандал із будівництвом п’ятизіркового готелю в Ужгороді, ставши “героєм” журналістського розслідування.

Віталій Войцехівський (ВО №197, “Слуга народу”) є народним депутатом з 2021 року. У кінці 2023 року він вийшов з партії, яка, по суті, подарувала йому мандат. Депутат регулярно “присутній” на сторінках локальних медіа, і не лише в позитивному ключі, а й у матеріалах з ознаками “чорного піару”.

Сергій Рудик (ВО №198, самовисуванець) — єдиний нардеп із Черкащини, який вступив до лав ЗСУ та один з 5 народних депутатів, що нині проходять службу в Збройних Силах.

Сергій Нагорняк (ВО №199, “Слуга народу”) протягом 2023 року встиг потрапити в низку скандалів із роздачею простроченої гуманітарки та підозрою від САП щодо недостовірного декларування. У 2024-му він відкрив “Тарасову юрту” в Звенигородці. Нагорняк регулярно коментує питання електрики та енергетики, в тому числі в досить негативному ключі. Його резонансні тези опісля спростовують офіційні інстанції, хоча депутат входить до Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.

Антон Яценко (ВО №200, самовисуванець) у 2023 році публічно конфліктував із головою Черкаської ОВА Ігорем Табурцем та мером Черкас, своїм колишнім однопартійцем по партії “За Майбутнє” Анатолієм Бондаренком, звинувачуючи їх у хабарництві. 24 жовтня 2023 року Печерський райсуд Києва зобов’язав Яценка спростувати інформацію про хабарництво Табурця. Нардеп подав апеляцію на це рішення. Вважають, що така поведінка нардепа пов’язана з втратою ним впливу в Уманській міській і Черкаській обласній радах. Нині у соцмережах Яценко регулярно критикує мера Умані Ірину Плетньову, яка теж була його однопартійкою та навіть помічницею.

У травні 2023 року в інтерв’ю місцевому ЗМІ Плетньова заявила, що Яценко нібито натякав їй на потенційні домовленості з росіянами у разі їхнього успішного наступу. Пресслужба нардепа спростувала цю інформацію. У червні ДБР відкрило кримінальне провадження за статтями 109 та 111 ККУ, однак уже у вересні справу закрили.

Серед нардепів-”списочників” із черкаським «корінням» варто відзначити насамперед Роксолану Підласу (“Слуга народу”, голова Комітету з питань бюджету) й Ірину Геращенко (“Європейська Солідарність”, співголова фракції, “кураторка” черкаського обласного осередку), а також Олександра Завітневича (голова Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки), який є головою черкаського обласного осередку “Слуги народу”.

При цьому, варто зазначити, що Підласа майже не асоціює себе з регіоном. До прикладу, її перше інтерв’ю для місцевого ЗМІ вийшло лише в листопаді 2023 року. Геращенко, за неофіційною інформацією, зберігає суттєвий вплив на черкаський осередок, але публічні скандали, пов’язані з ним, не коментує. Аналогічна ситуація і з Завітневичем.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Реклама МХП

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *