Попри те, що Черкащина нині в “зеленій зоні”, освітні заклади мають бути готовими до переходу в іншу зону та дистанційного навчання.
Про це під час пресбрифінгу повідомила очільниця управління освіти Черкаської ОДА Ольга Чепка.
За її словами, вчителі та директори мають ставитися до дистанційного навчання як до нової реальності. Водночас нині в управлінні вивчають, як зробити ефективною дистанційне навчання початковій школі.
– Найбільш вразливими із всіх шкільних категорій є початкова освіта. На сьогоднішній день при Управлінні освіти створена методична група, яка займається вивченням того, як зробити для учнів початкової школи перехід від безпосереднього навчання до опосередкованого цікавим та ефективним. Наразі ведеться анкетування батьків. – зазначила Ольга Чепка. – Потрібно, аби за 10 хв, які дитині можна перебувати перед екраном, вона отримала завдання від вчителя та змогла самостійно його виконати із мінімальною допомогою батьків. Це може бути прослуховування пісні, чи перегляд фрагментів відео, фото.
Водночас складнощі при дистанційному навчанні для “початківців” можуть виникнути із вивченням англійської мови, математики та письма
– Занепокоєння викликає вивчення англійської мови без носія, математики, письми, коли дитина має в аудиторному форматі засвоювати інформацію, – наголосила Ольга Чепка. – Для цього рекомендовано було перенести письмо із 3-ї чверті іна 1-шу, коли ми ще в “зеленій” зоні.
Очільниця також наголосила, що головною умовою ефективного дистанційного навчання є доступ до онлайн-носіїв, хороший Інтернет та практичні уміння й навички не лише учнів, а й вчителів.