У цьому матеріалі ви дізнаєтеся про те, як проходить підготовка до FCE та особливості цього тесту, його структуру та орієнтовну вартість. Сподіваємося, що стаття буде для вас корисною і, головне, ваша підготовка до FCE дозволить отримати потрібну кількість балів.
Найчастіше студенти намагаються вивчати англійську мову, коли мають певну мету. Хтось хоче подорожувати і вільно спілкуватися із іноземцями та розуміти їх, комусь потрібно мати гарний розмовний рівень для роботи. А деякі люди загалом мають мету — стати міжнародним спікером та виступати на гучних конференціях, як, наприклад, TED. Пройдені курси без наявних сертифікатів, які стверджують, що людина дійсно має певний рівень англійської мови, не найкращий доказ володіння англійською. А якраз пройдений іспит FCE і сертифікат є найкращим підтвердженням.
Зверніть увагу! Перш ніж ви почнете шукати курси підготовки до FCE, зрозумійте остаточно навіщо вам складати цей іспит. Як правило, кожна людина має свої персональні цілі. І щоб підготовка пройшла максимально плідно, спробуйте знайти релевантні школи, які мають змогу нюансно задовольнити ваш запит.
Навіщо складати іспит FCE?
B2First або Cambridge English First (FCE) — один із найбільш популярних кембридзьких іспитів, який дозволяє зробити оцінку володіння англійською мовою на рівні B2. Саме цей тест вважають дійсним більшість міжнародних компаній та шкіл, і саме тому FCE підготовка має шалений попит серед студентів, які вивчають англійську.
Маючи сертифікат FCE студенти можуть:
- Вести якісну комунікацію із носіями мови.
- Вільно висловлювати свої думки англійською.
- Стежити за світовими новинами і розуміти їх, дивлячись ТВ.
- Добре комунікувати письмовою англійською: відповідати на листи, створювати робочі звіти, а також інші види матеріалів англійською.
У яких випадках потрібен сертифікат про успішне складання FCE?
Кембріджський тест може бути корисним у таких випадках:
- Під час пошуку нової робити, яка передбачає володіння англійською на рівні B2.
- Під час подачі заявок на отримання грантів чи участі у програмах/акселераторах/курсах у англомовних країнах.
- Під час вступу до міжнародних ВНЗ.
- Під час налагодження відносин із іноземними бізнес-партнерами.
- Під час залучення інвестицій від міжнародних фондів та бізнес-янголів.
Насправді це лише деякі із найчастіших випадків, але далеко не всі. Тому все індивідуально і залежить від особистих потреб студента.
Із яких завдань складається тест?
Роздивімось, із яких завдань складається цей тест:
Умовно його можна розділити на 4 частини:
- Читання і володіння англійською мовою.
- Письмова частина.
- Аудіювання.
- Усна частина.
Намагайтеся обирати курси підготовки, звертаючи увагу на кожну частину тесту. Щоб успішно скласти іспит, вам варто добре виконати завдання із кожної частини. Тому важливо, щоб вас гарно підготували не тільки письмовому володінню, але і аудіальному та розмовному.
Кожен із етапів тесту оцінюється у максимальні 40 балів. Загальна сума тесту — 200 балів. Залежно від загальної суми балів, яку набирають студенти під час іспиту, складається оцінка знань. До речі, сама оцінка цього тесту має п’ятибальну шкалу, яка складається із літер англійського алфавіту. На підставі отриманої студентом оцінки видається сертифікат.
*Реклама