Підвищуємо соціальні стандарти, – “Слуга народу”

Народні обранці підтримали низку законопроектів, покликаних підтримати українців різного віку — дітей, пенсіонерів і працездатне населення, яке опинилося у скруті.

Депутати — дітям

Відпочити в Україні за державний кошт матимуть змогу до 20 тисяч дітей, які потребують особливої уваги та підтримки. На це виділять 80 мільйонів гривень. Діти поїдуть до закладів оздоровлення та відпочинку вищої категорії, розташованих у гірських районах Закарпатської, Івано-Франківської та Львівської областей, а також на узбережжі Чорного й Азовського морів. Кошти на це знайшли завдяки збільшенню надходжень від податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів. Ініціатива також дозволить підтримати вітчизняні рекреаційні заклади.

Більше коштів матимуть неповні сім’ї. Верховна Рада ухвалила законопроект, який передбачає щорічну індексацію розміру аліментів. Раніше зробити такий перерахунок можна було через суд. Документ поліпшить матеріальне становище неповних сімей і зменшить навантаження на державний бюджет.

Діти-сироти, яким уже виповнилося 18 років, більше не повинні перейматися, чи матимуть вони дах над головою найближчі кілька років. Депутати мають намір прибрати із законодавства норму, за якою тільки ті, хто навчаєтсья у виші, можуть до 23 років продовжувати жити в прийомних сім’ях або дитячих будинках сімейного типу. Відповідні зміни до Сімейного кодексу більшість народних обранців підтримала в першому читанні. Таким чином діти-сироти матимуть більше часу, щоб підготуватися до самостійного життя. І це не залежатиме від того, чи є вони студентами вишів.

«Важливе рішення. Добре, що держава пам’ятає про інвалідів з дитинства та підтримує їх. Адже вони з дитинства стикаються з проблемами, які звичайні люди навіть не помічають. Вони вимушені шукати засоби якось компенсувати те, чого лишила їх природа. А це завжди потребує додаткових витрат (на лікарські засоби, побутові потреби, особливі послуги). Думаю, що потреби людей з інвалідністю, а тим більше з інвалідністю з дитинства, більші, ніж у звичайних громадян, тому вони, як ніхто інший, потребують підтримки від держави й кожного з нас», — вважає майбутній кандидат на посаду міського голови Херсона Юрій Кирилов.

Новації для ринку праці

Втратив роботу через коронавірус — отримай держпідтримку. Народні депутати дозволили Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування виділяти додаткові кошти на підтримку людей, які постраждали через заходи проти пандемії. Вони зможуть пройти профнавчання, відкрити власну справу або підзаробити на громадських роботах. У виграші й роботодавці — вони отримають компенсацію на сплату єдиного соцвнеску та оплату праці внутрішньо переміщених осіб. До кінця року сума такої підтримки загалом складе 322,5 млн грн.

А в тривалішій перспективі роботодавці зможуть зекономити завдяки електронному документообігу. Законопроект передбачає 5 років перехідного періоду. За цей час паперові документи слід буде оцифрувати. Надалі це полегшить нарахування пенсій та унеможливить зловживання. І навіть дозволить майбутнім пенсіонерам підзаробити — хто відтермінує вихід на пенсію, зможе згодом отримувати більші виплати.

Гроші на пенсії

Уже у вересні, завдяки підвищенню мінімальної зарплати з 4723 до 5000 грн, українські пенсіонери отримають більші виплати. Позапланове підвищення стало можливим завдяки стабільному курсу національної валюти: в державний бюджет закладена прогнозна вартість долара у 29,5 грн, але українська валюта залишається значно міцнішою.

За словами голови партії «Слуга Народу» Олександра Корнієнка, в бюджеті вдалося акумулювати додаткові кошти за рахунок різниці між закладеним у кошторис і реальним обмінним курсом гривні. Це дало змогу раніше підвищити деякі соціальні виплати.

«Це не популізм – просто підняти і все, незрозуміло, за рахунок яких джерел. У нас є 3,5 млрд гривень, заощаджених за рахунок курсової різниці. У нас є зовнішній борг, він у доларах, а долар у бюджеті було закладено по одній сумі, півроку був по іншій сумі, і тепер є додаткові гривні в бюджеті. Також є певні додаткові внутрішні можливості, і це як раз дає чотири з хвостиком мільярди гривень, які забезпечать підвищення», – пояснив Олександр Корнієнко.

Олександр Корнієнко, голова партії «Слуга Народу»

«Турбота про пенсійне забезпечення, це — совість держави. І те, що з 1 серпня пенсії підвищили, свідчить, що добробут людей старшого покоління — важливий аспект уваги державної влади. Як майбутній кандидат у мери Черкас, у своїй програмі я передбачив додаткові умови покращення соціального захисту черкасців поважного віку. Знаю, що рішення про підвищення пенсій і додаткова увага дуже потрібна людям. Тому, якщо мене оберуть на посаду міського голови, в міських соціальних програмах одне з чільних місць буде присвячуватися саме пенсіонерам Черкас», — розповів майбутній кандидат на посаду міського голови Черкас Віталій Ільченко.

Віталій Ільченко, майбутній кандидат на посаду міського голови Черкас

*Іміджева інформація

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *