Діти, молоді дівчата й хлопці, пенсіонери. Пішки, машиною, велосипедом і автобусним трансфером. Кілька тисяч черкащан, а також жителів сусідніх областей приїхали у вівторок, 14 травня, у село Червоний Кут Жашківського району. Всіх їх об’єднувало одне – бажання безкоштовно послухати одного з найпопулярніших українських виконавців Олега Винника.
Концерт на малій батьківщині Винник анонсував у Фейсбуці. Присвятив його своїм покійним батькам.
Як усе відбувалось – читайте у репортажі кореспондентів 18000.
Безалкогольні фудкорти і календарі на минулий рік
– А що можна взяти бідним селянам? – запитує жінка середніх літ у продавчині сувенірної продукції.
– Беріть откритку за 20 гривень, – радить у відповідь продавець.
На прилавку – сувенірна продукція на будь-який смак: від більш звичних дисків, календариків, чашок і магнітів до більш креативних брелоків із дощовиком усередині. Найдорожчий товар – фірмові футболки за ціною 300 гривень.
Невеликий намет встановити на вході до стадіону. Саме тут о 18:00 має розпочатися анонсований концерт Винника.
Неподалік від сувенірки “припаркувалися” фудкорти з шашликами та ціле містечко із дитячих атракціонів. Тут і батут, і каруселі, й солодка вата. Здається, що ти перебуваєш не в селі, де за даними 2009 року жило менше 2000 осіб, а в якомусь обласному центрі.
Люди активно прямують ближче до сцени. Через перезавантаженість автомобілістам доводиться паркуватися за кілометр до місця призначення. А далі – йти пішки.
Правопорядок на концерті забезпечують близько сотні правоохоронців.
– Хотіли торгувати горілкою, але сільрада заборонила продаж алкоголю сьогодні. Нам головне – щоб усе минуло спокійно, ніхто не дебоширив, – говорить один із полісменів кореспонденту 18000.
За його словами, на концерті поліція очікує близько 10 тис. учасників. На момент нашої розмови правоохоронці нарахували вже близько 5 тис. фанів.
“Не пив, не курив, а музику любив”
– Я люблю Олега Винника. Якось навіть снилося, що він до мене прийшов, – ділиться любов’ю до улюбленого виконавця 5-річна Марина, яка сидить на плечах у бабусі.
На концерті Винника – купа дітей різних вікових груп. Найменші з них, як і Марина, облюбували плечі родичів. Старші танцюють поруч.
Та діти – не головний контингент концерту. Їхню кількість переважають жінки, яких через відому пісню Винника жартома називають “вовчицями”. Успіх свого кумира у розмовах вони пов’язують із його простотою, вдалими піснями і харизмою. Дехто з них подолав десятки і сотні кілометрів, аби заспівати з улюбленим співаком “Ніно”, “Счастье”, “Невеста” та інші хіти.
Микола серед них – виняток. Адже є односельчанином Винника і на концерт може прийти пішки. Зі ще одним Миколою чоловіки розташувалися на дерев’яній колоді, яку вирішили використати як лавку.
Чоловік знає Олега Винника ще зі школи.
– Пам’ятаю, прийшов з армії, він ще у школу ходив. І завжди ходив із гітарою. Музику любив, але ж не пив, не курив, а просто любив музику, – говорить Микола. – Всі його пісні люблю, і касети маю, слухаю. Він якось на концерт в Умань приїжджав, я їздив!
Фестиваль у межах концерту
– Оголошуємо початок фестивалю народної творчості в рамках концерту нашого славного земляка Олега Винника “Мої батьки”, – говорить близько шостої вечора зі сцени жінка в національному українському вбранні. І дає всім зрозуміти, що Винника доведеться почекати ще кілька годин.
На сцену одне за одним виходять музичні колективи з Черкащини та сусідніх областей. Здебільшого, хором вони співають народні пісні.
Поки триває 2,5-годинні виступи народних колективів, біля сцени стоїть Володимир Байкін. Каже, що був учителем Винника, коли той навчався у Канівському училищі культури і мистецтва. Біля нього – близько десятка вихованців тепер уже коледжу.
– Я був керівником групи, в якій навчався Олег. Він був нормальним пацаном, блондином, любив музику, любив співати, – говорить Байкін і додає, що працював і з Таєю Сватко. Сьогодні Тая, або як її прийнято називати за псевдонімом Таюне, співає на бек-вокалі у Винника. А ще, за інформацією журналістів, саме вона є коханою жінкою виконавця. – Вони були вдвох на дерегуванні у мене, так і познайомились.
Володимир Леонтійович зазначає, що нині майже на контактує з Винником. Мовляв, він – людина зайнята. Та попри це, нещодавно виконавець фінансово допоміг своєму викладачеві видати його збірку.
– Є в мене виходи на Олега, – посміхається Байкін. – Він колись приїжджав до нас у Канів, давав два концерти, але це було давно, зараз дуже загружений.
Загублені діти та тости “За любов”
Олег Винник на власний концерт приїжджає о 20:30. У стильному костюмі, разом із бек-вокалісткою Таюне та музикантами на сцену він потрапляє після створення коридору поліцією. Фанати прориваються до виконавця, аби сфотографуватися і взяти автограф.
Увесь концерт Винник хвалить черкащан, запевняє, що пишається своїм корінням. А ще – постійно згадує батьків. Час від часу на лиці виконавця з’являються сльози – нещодавно у Винника не стало матері. Немає в живих і батька.
– Хочу подякувати людям, без яких не було б мене. Людям, які не вчать, як правильно жити, а просто люблять. Спасибі цим великим людям, які зараз на Небесах, це мої батьки, – драматично говорить зі сцени артист.
Після чергової пісні Олег Винник говорить, що пишається своєю покійною матір’ю і хотів би, аби в кожного була така мама.
Згодом таки відходить від лірики і виконує свої більш жваві хіти. Серед таких – улюблена “Вовчиця”.
Однією з “родзинок” виступу Винника у селі стає те, що на концерті постійно губляться діти. Тож час від час він озвучує імена “загублених” дітей зі сцени і радить забирати їх біля білого мікроавтобуса, що розташувався неподалік від сцени.
– Ну як ви там? Комарі не кусають? – питає в присутніх уже жвавіше Винник.
Люди танцюють, підспівують і виконують усі “команди”, які кумир їм дає зі сцени: махають руками у визначеному напрямі та запалюють ліхтарики на телефоні. Після 2-годинного виступу фанати кличуть Винника на біс.
– Як завжди, коли вертаєшся додому – спати вже зранку лягаєш, – продовжує жартувати Олег Винник.
На завершення виконавець озвучує дані щодо кількості учасників концерту. Говорить, що на початку виступу на стадіоні було близько 30 тис. слухачів. А зараз – навіть більше.
На сцену виходить голова села Червоний Кут Людмила Гоменюк, аби вручити квіти відомому земляку. Розгубившись, жінка з папки зачитує вірша на честь Винника.
– Сьогодні надзвичайно хвилюючий день, адже цей концерт присвячений батькам Олега. Дуже шкода, що Анатолія Григоровича і Ганни Яківни немає тут, і вони не відчувають цю велику радість. Але я знаю, що ці дві зірочки на небі сьогодні мерехтять дуже яскраво, хай їм буде там легко, – каже жінка.
Виступ Винника вона називає історичним днем у житті села, адже тут давно не було стільки гостей.
– Сподіваюся, це не востаннє, – додає вона, чим викликає бурхливі оплески.
Олег Винник приїхати до селян ще раз не обіцяє – натомість закликає всіх палко кохати й бути здоровими.
Уже зранку виконавець напише у Фейсбуці, що свого концерту в селі не забуде ніколи:
“Вчора був дуже емоційний і зворушливий вечір! Я ніколи не уявляв і не мріяв побачити у рідному селі таку величезну кількість людей. Дякую, що прийшли, приїхали… Дякую, що співали разом зі мною. Я завжди буду вдячний своїм батькам, адже якби не вони, я б не стояв на сцені. Вчора на концерті я серцем відчував їх присутність. Червоний Кут, 14.05.2019 – цей день запам’ятаємо назавжди”.
Єлєна Щепак та Світлана Спасібіна
Була на концерті було дуже класно🎉
Грандіозне видовище-чуттєво,захоплююче, весело!
Ми теж були на концерти. Це круто,суперово!!!!!
Виступ Олега був дуже щирий і зворушливий. Поглядом, голосом він зачарував усіх жінок на стадіоні.
Щоб він мені ще доплатив,то не пішла б. За одне слово вовчиці.
Дуже крутий концерт,дякую.
Super
Я дуже рада що побувала на концерті свого кумира,я проплакала весь концерт від радощів.
Щиро до глибини душі,зворушливо,неперевершено!Браво,Олеже! Ти справжній Син свого народу.Пишаємось тобою!
Отримала дуже багато позитивних емоцій та незабутніх вражень від концерту!
Неймовірна подія, чудовий концерт, шалені емоції!!!Олежка-душка The Best!!!
дуже крутий концерт Олеже