Польща не підтримає мирну угоду, яка включатиме здачу РФ територій України

Варшава стала першою столицею з числа потенційних держав-гарантів, яка публічно проголосила, що не братиме участь у такій мирній угоді, яка передбачатиме здачу частини території України.

Як повідомляє ЄвроПравда, про це заявив у неділю в інтерв’ю Gazeta.pl Якуб Кумох – зовнішньополітичний радник президента Дуди та один з керівників президентської канцелярії Польщі.

Кумох підтвердив, що Польща готова виконати роль “гаранта” у межах домовленості з Росією про припинення вогню, якщо ці переговори дійдуть успіху. Він також наголосив, що створення пулу “гарантів” не є єдиним варіантом.

– Польща не буде ухилятися від своєї відповідальності. Зараз ми обговорюємо проєкт угоди між Україною та державами-гарантами. Однак це лише початок шляху. Це – один із можливих шляхів припинення конфлікту, – пояснив він.

Дипломат наголосив, що проєкт мірної угоди, який не розголошується, є документом українського авторства. Він також виставив умову участі Польщі у цьому процесі: “Якщо буде досягнуто мирної угоди, нас цікавить лише така, яка гарантує територіальну цілісність України та її незалежність. І лише такий документ, на який погоджуються українці”.

Він також розкрив деталі переговорів, наголосивши, що здача Донбасу та Криму не розглядається.

– Росіяни хотіли б, щоб гарантії були повторенням Будапешта, а Україна б додатково визнала втрату Криму та Донбасу. Але це смішно. На початку вони також вимагали роззброєння України, але вимагати роззброєння держави, армія якої розгромила значну частину російських військ у сухопутному зіткненні, є нахабністю, – додав Кумох, наголосивши, що Польща і надалі підтримує ідею вступу України до НАТО.

Як повідомляв “18000”, президент Польщі підписав закон про допомогу українським біженцям.

Підписуйтеся на новини “18000” у вайбері. Нас уже майже 5000! 

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *