Приватизувати пам’ятник Леніну: що можна знайти на торгах «Прозорро.Продажі» в Умані?

Державна електронна торгова система «Прозорро.Продажі» забезпечує прозорість процесу онлайн-аукціонів та чесну конкуренцію, а відтак — справедливу ринкову ціну за об’єкти державної або комунальної власності. Таким чином приватизація дає можливість державі та громадам поповнювати свої бюджети.

Що зараз можна приватизувати в Умані?

  • Уманська міська централізована система бібліотек пропонує приватизувати демонтований пам’ятник В. І. Леніну без однієї руки на металолом. Пам’ятник був встановлений у 1948 році біля місцевого будинку культури. У 1956 році під час перенесення у пам’ятника відпала права рука: її повторно монтували за допомогою болтів. У 2014 активісти Євромайдану скинули монумент з постаменту, і права рука відпала знову. Її фрагмент передали на зберігання до Уманського краєзнавчого музею.

Автори пам’ятника — скульптор О. Ковальов, архітектор В. Гнезділов. Найближчим за хімічним складом сплавом, з якого виготовлено монумент, є латунь. Вага складає 3 470 кг. Стартова ціна – 557 629 грн. Завершення прийому пропозицій 21 грудня, е-торги відбудуться 22 грудня.

  • Комунальне підприємство «Уманське ремонтно-експлуатаційне управління №3» виставило на онлайн аукціони нежитлові приміщення виробничої будівлі (з обладнанням) на вулиці Андрія Кизила, 3. Об’єкт знаходиться в центральній частині міста Умань, в глибині кварталу.

Загальна площа об’єкта – 15,5 квадратних метрів. Йдеться про коридор на 2,4 м2, щитову – 5,1 м2 та паливну – 8 м2. Тут встановлено газовий котел та інше обладнання для опалення. Крім того, приміщення газифіковане, під’єднане до електромережі та має систему вентиляції. Стартує ціна з 77 тисяч гривень. Усі охочі позмагатися на онлайн-аукціоні в системі «Прозорро.Продажі» можуть подавати свої заявки до 21 грудня. Аукціон проведуть 22 грудня. 

Чому державні електронні торги?

Брати участь в онлайн-аукціонах можна фізичним та юридичним особам з різних регіонів України. Для цього потрібно зареєструватися на одному з майданчиків, акредитованих в електронній торговій системі «Прозорро.Продажі», та підготувати необхідний пакет документів. Після цього – подати заявку на участь і запропонувати свою ціну за той чи інший об’єкт. Учасники торгів повинні оплатити гарантійний і реєстраційний внески. Майбутній власник протягом 20 робочих днів повинен сплатити на рахунок органу приватизації ціну продажу об’єкта, після чого він підписує договір купівлі-продажу. Перераховані гроші надійдуть до державного або місцевого бюджету.

 Для сформованого бізнесу та підприємців-початківців приватизація об’єктів державного чи комунального майна — це реальний шанс втілити у життя свою бізнес-ідею. Державна система електронних аукціонів «Прозорро.Продажі» допомагає під час війни заробляти гроші до державної казни чи місцевих бюджетів. До прикладу, від початку повномасштабної війни, органи місцевого самоврядування на Черкащині заробили до своїх бюджетів понад 38 млн гривень.

 За оновленнями на ринку об’єктів приватизації можна стежити у телеграм-каналі ФДМУ, на сторінці ФДМУ у Facebook та на сторінці Прозорро.Продажі у Facebook. 

*Цю статтю створено завдяки підтримці американського та британського народів через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Управління закордонних справ, Співдружності та розвитку (UKaid). Погляди авторів, висловлені у цих публікаціях не обов’язково відображають погляди USAID, уряду США, UKaid або уряду Сполученого Королівства.

*Реклама

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *