Верховна Рада ухвалила Виборчий кодекс у цілому з урахуванням пропозицій президента Володимира Зеленського, які передбачають “відкриті” регіональні списки кандидатів у народні депутати від партій.
Пропозиції президента підтримали 330 народних депутатів – представники всіх фракцій та груп, проголосувавши за законопроєкт №0978.
Тепер, серед іншого, у розділі XXIIІ (Загальні положення виборів народних депутатів України), у статті 133, пропонується визначити:
“Вибори народних депутатів України здійснюються на засадах пропорційної системи за єдиними списками кандидатів у депутати у загальнодержавному виборчому окрузі, з яких формуються регіональні виборчі списки кандидатів у депутати (далі – загальнодержавний виборчий список, регіональні виборчі списки) від партій.
Право на участь у розподілі депутатських мандатів набувають партії, на підтримку регіональних виборчих списків кандидатів у депутати від яких у межах загальнодержавного округу подано 5% і більше від загальної кількості голосів виборців, які підтримали регіональні виборчі списки кандидатів у депутати від усіх партій у межах загальнодержавного округу”.
Якщо при “закритих списках” виборці ніяк не впливають на позицію кандидатів у них, при “відкритих списках” виборці можуть впливати на місце кандидата у списку партії, за яку голосують. Тобто партійний список відкритий до впливу з боку виборців – і конфігурація списку партії може кардинально змінитися на фініші голосування.
“18000” дізнався, як голосували нардепи, пов’язані з Черкащиною.
Слуга народу
Любов Шпак (мажоритарниця) – відсутня;
Олександр Скічко (мажоритарник) – за;
Олег Арсенюк (мажоритарник) – за;
Андрій Стріхарський (мажоритарник) – за;
Сергій Нагорняк (мажоритарник) – за;
Ольга Коваль – за;
Сергій Швець – за;
Артем Культенко – за;
Артем Нагаєвський – за;
Роксолана Підласа – за;
Європейська Солідарність
Ірина Геращенко – за;
ОПЗЖ
Василь Німченко – за;
Батьківщина
Ольга Бєлькова – за;
Позафракційні
Антон Яценко (мажоритарник) – не голосував;
Сергій Рудик (мажоритарник) – відсутній.