Ракетні удари по низці міст України та звільнена Київська область: хроніка 38-ого дня війни

Розповідаємо про основні події російсько-української війни, які сталися на Черкащині, в Україні та світі за останню добу.

Завершується 38-мий день повномасштабного вторгнення військ російської федерації на територію України. Увечері стало відомо, що Збройним силам України вдалося взяти під контроль територію всієї Київської області. Також триває витіснення агресора з території Чернігівської та Сумської областей. Активні бойові дії продовжуються в Херсонській та Харківській областях, а також на Донбасі.

Ворог продовжує завдавати ракетних ударів по інфраструктурі українських міст по всій Україні. Сьогодні під удар потрапили Миргород, Шепетівка, Лозова, Павлоград та інші міста. Через дії агресора велика кількість населених пунктів, зокрема на Луганщині, залишається без електрики та газу.

Черкащина

В області ситуація залишається контрольованою та стабільною. Про це інформує очільник обласної військової адміністрації Ігор Табурець. Єдине, що порушило спокій черкащан цієї ночі – перша весняна гроза.

Також в області продовжують забезпечувати потреби військових і цивільного населення.

Україна 

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила про те, що всю Київську область станом на вечір 2 квітня звільнено від загарбників. На території звільнених районів оголошено  комендантську годину з 21.00 2 квітня до 6.00 5-го квітня. 

Уночі окупанти завдали ракетних ударів по Полтаві та Кременчуку, а також обстріляли із градів околиці Кривого Рогу. Уже вдень удар був завданий по Павлограду та Миргороду Полтавської області, а також – промисловому об’єкті у Шепетівці Хмельницької області. Очільник Полтавської ОВА повідомив, що внаслідок одного з ударів знищена інфраструктура Кременчуцького нафтопереробного заводу, він не працює. 

Жителі окупованих територій продовжують чинити опір та виходити на мітинги проти окупантів та колаборантів. Зокрема, такий сьогодні відбувається в Енергодарі. Аби розігнати тих, хто вийшов на протест, окупанти застосували зброю та гранати.

Водночас Президент України Володимир Зеленський рекомендував усім, хто вдається до колаборантських дій і співпрацює з окупантом, думати над пропискою “десь у Ростові”, покарання для них – невідворотне.

2-го квітня стало відомо про загибель на війні ще одного українського журналіста – Макса Левіна. Левін був журналістом-фотографом та співпрацював з багатьма українськими та закордонними ЗМІ, роблячи фоторепортажі з найгарячіших точок. Його тіло виявили у селі Гута Межигірська на Київщині. Прокуратура повідомляє про те, що Левін помер від двох пострілів.  

Світ

Литва першою з країн Європейського союзу повідомила про те, що має можливість повністю відмовитися від російський енергоносіїв. Про це заявило Міністерство енергетики цієї країни.

Крім цього, ще одна європейська країна заявила про те, що готова стати гарантом українського нейтралітету. Йдеться про Італію.  До цього з відповідними заявами виступили в Туреччині, Німеччині та Британії. Утім, деталі їхньої згоди та умови поки невідомі. 

Заявив про те, що розглядає можливість свого візиту до Києва, Папа Римський Франциск.

Натомість у Білорусі продовжують фіксувати рух військової техніки у бік українського кордону. Водночас у Молдові спростовують інформацію про те, що РФ проводить мобілізацію війська на території невизнаної республіки Придністров’я. 

Хроніки попередньої доби війни читайте ТУТ

Любите гортати стрічку в інстаграмі? Тоді підписуйтесь на сторінку “18000” і витрачайте час у мережі із користю

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *