Ракетний удар по Черкасах: звідки і хто міг бити?

У ніч на 21 вересня профільні аналітики та монітори, які відслідковують події війни в Україні, повідомили про зліт ворожої стратегічної авіації. Уже за декілька годин у центрі Черкасах пролунав вибух.

Хто міг завдати удару по місту? Пише 18000.

Профільні аналітичні пабліки близько опівночі повідомили про зліт 7 бортів тактичної авіації із аеропорту Оленья, розташованого у Курській області російської федерації. Далі це підтвердили своїм повідомлення і у Повітряних силах України. Водночас зранку військові повідомили, що зліт бомбардувальників, які безпосередньо завдавали ударів, був з аеропорту Енгельс, що знаходиться у Саратовській області.

Мова про стратегічні бомбардувальники Ту-95МС. Це бомбардувальник, перші версії якого стали на озброєння армії Радянського Союзу ще у 1955 році. З того часу він пережив декілька модифікацій, остання з яких і має серійну позначку МС. Виробляли таку версію літака з 1982 по 1992 роки. росія заявляє про те, що на її озброєнні 60 подібних бортів, при цьому аналітики припускають, що кількість таких боєздатних одиниць може бути суттєво меншою. Але і цього числа достатньо для систематичних ударів по критичній та цивільній інфраструктурі мирних українських міст.

Ця модифікація може брати на борт крилаті ракети типу X-101. За попередньою інформацією, така ракета фігурує в ударі по Черкасах сьогодні зранку.

Маса її бойової частини складає понад 400 кілограмів. Саме це і спричиняє суттєві руйнування у місті падіння уламків ракети, збитої нашою системою ППО. Всього ж один літак може піднімати до 8 подібних ракет. 

Здійснюючи виліт із Енгельса, авіація не покидає повітряного простору російської федерації і є недосяжною для наших ППО безпосередньо у момент пусків чи підльоту на пускові рубежі.

Далі ракети можуть маневрувати та змінювати свій курс плутаючи та навантажуючи систему нашої ППО. Відповідно до повідомлення профільних пабліків, так було і цього разу. Ракети увійшли на територію України з півночі та рухалися у бік Черкащини з Київського напряму, потім ймовірно декілька разів змінювали свій напрям, аж допоки одна з них і не була збита силами нашої ППО, уламки якої завдали руйнувань у центрі Черкас. 

Зазначимо, що коли бомбардувальники били по Умані у квітні 2023-го, вони злітали з Оленьї. Тоді загинули 24 особи.
Ще наприкінці 2022 року журналісти-розслідувачі ідентифікували значну частину ворожих пілотів та їх командування, які здійснюють обстріли українських міст з використанням тактичної авіації. 

Ескадрильєю, що базується у Енгельсу командує Пчела Олег Володимирович. Серед ідентифікованих пілотів:

  • Скитський Олег Ігорович (24.07.1980) –  командир полку, підполковник. Адреса реєстрації: м. Енгельс-1, буд. 82, кв. 37. Одружений, має сина.
  • Волковицький Сергій Іванович (5.08.1973) –  командир ескадрильї, підполковник. Адреса реєстрації: м. Енгельс-1, буд. 81, кв. 17. 
  • Гуцал Сергій Олександрович (28.11.1979) –  заступник командира ескадрильї, майор. 
  • Тверітін Ігор Юрійович (3.12.1974) –  командир корабля. Адреса реєстрації: м. Енгельс-1, буд. 1, кв. 175. 
  • Мішин Сергій – командир корабля. 
  • Хамітов Руслан – командир корабля. 
  • Бурдаков П.В.  – льотчик-інструктор, підполковник.
  • Елькін Д.В.  – штурман корабля, майор.
  • Малінін В.В.  – штурман-інструктор, підполковник.
  • Симоненко Олександр командир полку. 
  • Павлюков Федор командир ексадрильї. 

ЧИТАЙТЕ: Ракетний удар по Черкасах: що відомо?

коментарі
1 Коментар
  1. “Оленья” – аеродром дальньої авіації, розташований на Кольському півострові за 92 км на південь від Мурманська, неподалік міста Оленєгорська, а не в Курській області.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини