До 30 квітня державні мужі мали подати електронні декларації про свої статки. Для більшості депутатів Черкаської міської ради – це новий досвід, адже після місцевих виборів минулої осені рада оновилася більше ніж на 80%.
“18000” проаналізував усі 42 декларації від міських обранців за чотирма критеріями: грошові активи, рухоме й нерухоме майно, а також незвичні речі, які були задекларовані.
Сьогодні ми публікуємо третю частину, яка присвячена задекларованому житлу депутатів.
Ми наголошуємо, що все, описане у цьому матеріалі, стосується виключно майна, що наявне у деклараціях чиновників. Цілком можливо, що народні обранці черкаського розливу могли “забути” про нерухомість у своїх документах або ж записати їх на членів своєї сім’ї. Такі речі ми не брали у розрахунок, оскільки вони є темою для окремо взятого матеріалу.
Першу частину, де ми описали фінансові статки міської ради і виокремили 20 мільйонерів, можна переглянути ТУТ. Друга частина була присвячена транспортним засобам народних обранців. Вона – ТУТ.
Заради справедливості, черкаські народні обранці виявилися досить скромними в плані задекларованої нерухомості. Більшість із них проживає у квартирах. Лише кілька депутатів декларують будинки та дачі, при цьому резонансних «палаців» серед них не виявлено. Знову ж таки, наголошуємо, що йдеться про те, що депутати чесно вказали у своїх деклараціях.
Найбільшу за площею нерухомість у своїй декларації вказує «Слуга народу» Юрій Котолуп. Площа його будинку у Черкасах 395,5 квадратних метрів. Він набутий у 2015 році. Також у Котолупа одна з найбільших квартир серед депутатів – 183 кв.м.
Своєрідною “родзинкою” можна назвати квартиру Котолупа в Нідерландах. Вона набута у 2007 році. Власник оцінив її у понад 2 мільйони гривень.
На другому місці – житло «батьківщинівця» Юрія Тренкіна. Разом із сестрою, Аллою Коломієць, він володіє будинком у Черкасах, площа якого 355 квадратних метрів.
Далі – лідер «Голосу» Віктор Євпак. Площа його будинку у обласному центрі – 330 квадратних метрів. Також він має ще один будинок на 282 квадрати. Згідно з декларацією, нерухомість набута у 2018 році, декларант сумарно оцінив два будинки у майже 9 мільйонів гривень.
Ще один «батьківщинівець» Роман Діскант декларує садовий будинок у Свидівку на 295 квадратних метрів, набутий у 2014 році. Окрім того, у власності родини Дісканта – найбільша серед депутатів квартира: її площа 251 кв.м і вона перебуває у власності дружини.