Рейтинг статків черкаських депутатів. У новій міськраді – 20 мільйонерів

До 30 квітня державні мужі мали подати електронні декларації про свої статки. Для більшості депутатів Черкаської міської ради – це новий досвід, адже після місцевих виборів минулої осені рада оновилася більше ніж на 80%.

“18000” проаналізував усі 42 декларації від міських обранців за чотирма критеріями: грошові активи, рухоме й нерухоме майно, а також незвичні речі, які були задекларовані. Сьогодні публікуємо першу частину, яка присвячена фінансовим статкам.

При цьому ми наголошуємо, що все, описане у цьому матеріалі, стосується виключно майна і фінансів, які наявні у деклараціях чиновників. Цілком можливо, що народні обранці черкаського розливу могли “забути” про нерухомість чи транспортні засоби у своїх документах або ж записати їх на членів своєї сім’ї. Такі речі ми не брали у розрахунок, оскільки вони є темою для окремо взятого матеріалу.

Всі наявні в декларації кошти ми сумували, розрахувавши за курсом валют НБУ, і перевели у гривні. Наголошуємо, що підсумкова сума є орієнтовною (вона може містити похибку) і використовується лише для порядку людей у цьому списку.

Роман Діскант («Батьківщина») – 27,51 мільйона гривень

Роман Діскант не лише відомий політик, а й успішний бізнесмен, ресторатор, якому належить низка відомих закладів харчування у місті. Також він декларує корпоративні права в низці підприємств.

Згідно з декларацією, депутат разом з дружиною зберігає у готівці 4,2 мільйона гривень, 82 тисячі євро, 135 тисяч доларів. На банківському рахунку родина депутата зберігає ще 604 тисячі доларів.

Віктор Євпак («Голос») – 18,36 мільйона гривень

Віктор Євпак молодий місцевий політик, який восени пробився в другий тур виборів мера. Із 2009 року він займається підприємницькою діяльністю. На сьогодні він власник ІТ-компанії Еkreative LLC, його дружина володіє Кidslox inc. Згідно з декларацією, протягом минулого року вони разом отримали близько 9,5 млн грн доходу від заняття підприємницькою діяльністю.

У готівці родина політика зберігає 436 тисяч гривень та 27 тисяч доларів. На рахунках у банках України, США та Великобританії вони мають близько 1,1 мільйона гривень, 560 тисяч доларів та 15 тисяч фунтів стерлінгів.

Юрій Котолуп («Слуга народу») – 16,3 мільйона гривень

Юрій Котолуп – відомий у Черкасах підприємець. Він є власником сервісного товариства «Ньютон», логістичної компанії «Ньютон-Транс», підприємства «Ньютон-Трейд», що займається торгівлею, а також «Ньютон-Консалтинг», «Ньютон-Буд» та «Ньютон-Кераміка». Перше власне підприємство він створив у 1996 році, у біографії вказує, що забезпечує роботою більше 400 працівників.

Згідно з декларацією, у готівці Котолуп зберігає 8,8 мільйона гривень, на банківських рахунках має ще близько 4,4 мільйона гривень та 1,3 тисячі євро, ще 3,1 млн лежать на депозиті.

Сергій Кудактін («Європейська Солідарність») – 15,8 мільйона гривень

Сергій Кудактін, який повернувся у міську раду, відомий черкаський підприємець. Його родинна займається рекламним бізнесом, їм належить товариства «Олєкс-Груп», підприємство «Вересень», які є найбільшими операторами зовнішньої реклами в Черкасах, а також туристична агенція «Мандарин».

У готівці Сергій Кудактін та його дружина зберігають 1,5 мільйона гривень, 430 тисяч доларів, 70 тисяч євро. На банківських рахунках мають 27 тисяч гривень.

Андрій Мушієк («За майбутнє») – 14,8 мільйона гривень

Андрій Мушієк син багаторічного депутата обласної ради та забудовника Михайла Мушієка. Джерела власного доходу у декларації він не вказує.

У готівці Мушієк та його дружина зберігають 1,45 мільйона гривень, 300 тисяч доларів, 150 тисяч євро.

Олена Агапова («За майбутнє») 11,8 мільйона гривень

Депутатка Олена Агапова є дружиною підприємця Сергія Агапова. Агапов має відношення до низки підприємств-підрядників у Черкасах та є бізнес-партнером уже колишнього депутата міської ради Володимира Бурячинського.

На двох із чоловіком-підприємцем депутатка має у готівці 5,276 мільйонів гривень, 122 тисячі доларів та 46 євро. Окрім того, Бурячинський повернув Агапову позику у 57 тисяч доларів. 

Араік Мкртчян («Слуга народу») – 9,3 мільйона гривень

Араік Мкртчян – голова фракції «Слуг» та підприємець, який вже багато років займається торгівлею, сільськогосподарською справою та будівництвом.

У готівці Мкртчян та його дружина кошти не зберігають. На банківському рахунку вони мають 110 тисяч гривень, більшість коштів значаться як такі, що «надані на зберігання третім особам» або «позичені третім особам» – це 4,2 мільйона гривень та 180 тисяч доларів.

Сергій Дудка («Слуга народу») – 5,8 мільйона гривень

Сергій Дудка – новообраний депутат від президентської політсили. Він працює на аграрній компанії «Укравіт», у декларації вказує, що торік отримав понад мільйон гривень доходу від заняття підприємницькою діяльністю, його дружина – 1,6 млн грн.

Дудка декларує 970 тисяч гривень на банківському рахунку, а також у готівці 325 тисяч гривень, 97 тисяч гривень, 43 тисячі євро. Ще 106 тисяч доларів у готівці зберігає його дружина.

Георгій Гладкий («За майбутнє») – 5,2 мільйона гривень

Георгій Гладкий – наймолодший депутат цієї каденції. Він є сином відомого підприємця Анатолія Гладкого, що займається торгівлею.

У своїй декларації Гладкий-молодший, що віднедавна є головою бюджетної комісії, вказує виключно майно та кошти батька та дружини, сам водночас – офіційно нічого не має.

Згідно з декларацією, родина Гладких має у готівці 300 тисяч гривень, 30 тисяч євро та 40 тисяч доларів (це все кошти дружини). На банківському рахунку у Гладкого-старшого 709 тисяч гривень, 50 тисяч доларів та 20 тисяч євро.

Юрій Тренкін («Батьківщина») – 5 мільйонів гривень

Юрій Тренкін один з тих обранців, хто не лише переобрався, а й пішов на підвищення, ставши секретарем міськради. У 2015 році Тренкін прийшов у політику із бізнесу, з його життєвим шляхом можна ознайомитися ТУТ.

У готівці Тренкін зберігає 180 тисяч доларів.

Віталій Красюк («Європейська Солідарність») – 4,2 мільйона гривень

Віталій Красюк – новообраний депутат від партії Порошенка. У декларації вказує, що торік отримував зарплату на ЛНЗ, його ж дружина займається підприємницькою діяльністю.

У готівці родина зберігає 350 тисяч гривень та 130 тисяч доларів, на банківському рахунку мають 134 тисячі гривень та 4 тисячі доларів.

Сергій Рубан («Європейська Солідарність») – 3,4 мільйона гривень

Сергій Рубан – партійний функціонер команди Порошенка у Черкасах. У 2020 році він був вперше обраний до міськради.

Згідно з декларацією, Сергій та його дружина зберігають у готівці 95 тисяч доларів та 320 тисяч гривень. На банківських рахунках вони мають ще 17 тисяч доларів.

У джерелах доходу Рубан вказує, що отримав кошти за рахунок відчуження рухомого та нерухомого майна, а також зарплату від ЄС. Його дружина декларує 770 тисяч гривень від підприємницької діяльності.

Олександр Замирайло (ОПЗЖ) – 2,9 мільйона гривень

Олександр Замирайло новообраний депутат від «Опозиційної платформи За життя». Він отримує пенсію, його дружина – декларує зарплату в Торгово-промисловій палаті. Згідно з біографією, він займався підприємницькою діяльністю.

На двох з дружиною вони зберігають в готівці 95 тисяч доларів та 280 тисяч гривень. Рублів, згідно з документом, не мають.

Владислав Пустовар (ВО «Черкащани») – 2,18 мільйона гривень

Владислав Пустовар – у минулому очільник обласної поліції, торік балотувався на посаду міського голови, проте в другий тур не вийшов.

У декларації вказує, що торік отримав 806 гривень від заняття підприємницькою діяльністю, а також 374 тисячі гривень зарплати за місцем роботи у ТОВ “Корпорація “СТАТУС” (охоронна служба).

У готівці він зберігає 50 тисяч доларів та 800 тисяч гривень.

Сергій Шабатура («Європейська Солідарність») – 2,17 мільйона гривень

Сергій Шабатура – підприємець, який торік отримав 824 тисячі гривень доходу.

У декларації він вказує, що зберігає у готівці 35 тисяч доларів, 20 тисяч євро, 200 тисяч гривень, його співмешканка – ще 10 тисяч євро.

Олександр Савенко («Європейська Солідарність») – 1,47 мільйона гривень

Олександр Савенко переобрався у міську раду. Він працює у керівництві КП «Черкаська служба чистоти», де торік отримав більше мільйона гривень заробітної плати.

У готівці Савенко зберігає 43 тисяч доларів, його дружина – ще 10 тисяч.

Нарек Казарян (ВО «Черкащани»)1,33 мільйона гривень

Нарек Казарян повертається у міську раду. Він – представник відомої родини черкаських забудовників. У своїй декларації він вказує, що займається підприємницькою діяльністю у сферах логістики, торгівлі, виробництва електроенергії тощо. Протягом минулого року отримав дохід від підприємницької діяльності у понад 970 тисяч гривень.

У готівці він зберігає пів мільйона гривень та 30 тисяч євро.

Карина Абрамова («Слуга народу») – 1,3 мільйона гривень

Карина Абрамова – донька відомого підприємця і політика Сергія Ткаченка.

Згідно з декларацією, у готівці вона зберігає 40 тисяч доларів, 3,5 тисячі євро та 135 тисяч гривень.

Іван Сухарьков (ВО «Черкащани») – 1,19 мільйона гривень

Іван Сухарьков переобрався у міську раду і очолив фракцію «Черкащан». Він працює на ПАТ «Азот», де торік отримав пів мільйона гривень заробітної плати.

У готівці зберігає 20 тисяч доларів, ще 8 тисяч доларів позичив третім особам, його дружина у готівці має 15 тисяч доларів.

Олег Кашко (ОПЗЖ) – 1 мільйон гривень

Олег Кашко протягом життя працював на різних підприємствах. З минулого року місцем його роботи значиться обласний секретаріат партії.

У готівці він та дружина зберігають 974 тисячі гривень, на рахунку мають ще 29 тисяч.

Реклама МХП

коментарі
2 Коментарі
  1. І ЩО? Нам поаплодувати? Порадіти за них? Побажати примножити свої статки? Прапор у руки і нехай багатіють далі. На сосисках для школярів, на куплі-продажу, на “позичанні третім особам”…. Шкода тих “непотрібних” нікому людей, що із відчаю, що почувають себе баластом, (як бабуся із Звенигородщини) то попляться, то стрибають із будинків…Бо пенсія у них – як цим особам 1 раз поснідати!

  2. В нищем городе 20 миллионеров распределяют бюджет.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *