Зоомагазин Леопольд

Громада просить зупинити реконструкцію Будинку з грифонами у Черкасах

Громада міста Черкас звернулася до місцевої влади, щоб зупинити реконструкцію Замкового узвозу, 1. 

Відповідна петиція з’явилася на сайті міської ради.

“Анонсована забудовником реконструкція, на яку отримали містобудівні умови та обмеження, є нічим іншим, як підміною понять, оскільки попередньо вся публічна комунікація стосувалась саме дій реставраційного характеру”, – зазначила авторка петиції Ксенія Прокоп’єва.

За її словами, за результатами реконструкції замість даху Будинку з грифонами добудують ще один поверх – мансарда, тому будівля може стати вищою на два-три метри.

“Окрім того, сумнівним є право на здійснення реконструкції, навіть на умові приватної власності, в межах Черкаських берегових схилів”, – додала Ксенія Прокоп’єва.

Громада просить місцеву владу:

  •  здійснити всі необхідні дії для зупинення “реконструкції” будинку з грифонами;
  • ініціювати службову перевірку по факту перевищення службових повноважень з боку працівників департаменту архітектури та містобудування;
  • дослідити законність здійснення реконструкції в межах заповідної території “Черкаських берегових схилів”;
  • вжити всіх можливих заходів для повернення ділянки у користування громади;
  • скерувати відповідні звернення до відповідних органів.

Нагадаємо, що приватне підприємство “Надія” розпочало нібито реконструкцію Будинку з грифонами у Черкасах 30 липня. Там почали демонтувати вікна та покрівлю.

У відповідь, громадські діячі викликали поліцію.

Важливі новини про ситуацію в Черкасах та країні. Без маніпуляцій та неперевіреної інформації. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
7 Коментарів
  1. фіпмі Надія думка місцян пофигу, він співпрацює із міською радою, відділом архітектури та містобудування, а вони за великі гроші і батька рідного продадуть

  2. Слава черкаським дебілам і дегенератам при владі!

  3. Так просто покинути як є? То там бомжі будуть жити, реставрувати треба але дах зробити який був!

  4. За відкат, забудують, що завгодно!

  5. Казарян депутат міської ради!І я не розумію як людина,яку вибрала громада, може ставити свої приватні інтереси вище ,ніж інтереси людей, які його обрали?Висновок– то навіщо нам такі обранці?

  6. Толя, яка можна бути таким жадібним і безхребетним?

  7. Черкаська міська рада не знайшла спільної думки щодо підтримки петиції проти забудови Замкового узвозу.
    Про це повідомляє із сесійної зали журналістка “18000”.
    Згідно з проєктом рішення, яке пропонували на розгляд депутатам, департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради планували доручити звернутись до власників земельних ділянок за адресами Замковий узвіз, 7 і 9/1. Аби ті надали інформацію про дотримання зазначених містобудівних умов та обмеження, зокрема проведення попередніх археологічних розвідок.
    Водночас директор департаменту архітектури та містобудування Артур Савін зазначив, що документація забудовника відповідає чинному законодавству.
    Депутат міськради від фракції “Голос” Сергій Шмиголь запитав у чиновника його особисту думку щодо потенційної забудови Замкового узвозу. Також він закликав й голів усіх фракцій у сесійній залі висловити свої думки.
    – Забудова двох земельних ділянок відповідає генеральному плану. Там завжди була садибна забудова. Зараз там заплановане будівництво житла. Тут я не можу заперечувати як посадова особа, тому що це буде перевищення моїх службових повноважень, – відповів Савін. – Ми не можемо заборонити будівництво. Питання обговорювали, громадські слухання – все це здійснювали. При забудові не змінють цільове призначення: був житловий будинок – будують житловий будинок.
    Також чиновник додав, що забудовник провів усі необхідні заходи для початку забудови. Зокрема, провів археологічні розвідки.
    Голова фракції “За майбутнє” Геннадій Шевченко зазначив, що це “складне питання”.
    – Перестаньте хайпувати, давайте працювати. Збиралися громадські слухання по генеральному плану, Замковому узвозу, відповідали на незручні питання. Але тоді цих питань не було, – сказав Шевченко. Він також додав, що “підприємець, який виграв аукціон, має бути захищений”.
    Згодом слово взяв і Нарек Казарян. Він зазначив, що здав планшет для голосування, тож хоче виступити не як депутат.
    – У демократії є два принципи: перший – право на протест і свободу слова, другий – право на приватну власність. Саме за це ми й воюємо із країною-агресором. Це позитивно, коли громада висловлює свої погляди, але поважаймо право приватної власності, – заявив Казарян.
    За його словами, близько 60 років на місці майбутньої забудови стояли приватний будинок, гараж і сарай. Забудовник став генеральним підрядником, щоб реконструювати наявне житло. Водночас поки що про забудову ділянки по Гагаріна, 60 (близько 60 соток землі) не йдеться.
    – Повірте, ніхто не хоче шкодити місту, – резюмував Казарян.
    Зазначимо, що власником будівлі, яку нібито реконструюють, є також афілійовані з ПП “Надія” особи. Під словом “реконструкція” йдеться про зведення чотирьохповерхівки.
    За підтримку петиції в редакції міської ради проголосували лише п’ять депутатів. Активіст Денис Гайда зазначив, що у громади було сім вимог, водночас мерія у проєкті рішення відповідала лише на одну.
    – Рухаємось далі, за годину вимкнуть світло, в нас ще купа галузевих питань, – відреагував секретар міськради Юрій Тренкін.

    Той хто прочитав промову Казаряна та інших депутатів на сесії міської ради зрозуміє про ще йде мова.
    У своїй промові слуга нараду Казарян наголошує на повагу до приватної власності але нехай згадає історію як будівельна компанія ПП “Надія” знесла половину 100 літнього будинку по вул. Гоголя 211 без згоди іншого власника приватного житлового приватного будинку, чим створила умови не сумісні для подальшого їх проживання (сайт 18000)
    Щодо забудови на Замковому узвозі, то за результатами проведених археологічних розкопок встановлено, що на цьому місці було розташовано православне кладовище.
    У православних ніколи на місце поховань не будувались будинки.
    ТОЙ ХТО НЕ ПОВАЖАЄ КУЛЬТУРУ НАРОДУ, ТОЙ НЕ ПОВАЖАЄ І САМ НАРОД.
    Як би хтось мав намір звести житловий будинок на місце старого єврейського кладовища на розі бул. Шевченка та вул. Пролетарської, то мабуть євреї зі всього світу приїхали би на захист поховань своїх предків. Хто воює із країною агресором, а хто із громадою м. Черкаси.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *