Ремонт, виготовлення і навчання: на Черкащині запрацювали громадські майстерні (ВІДЕО)

Сучасне обладнання, повний комплект захисного інвентарю, нові меблі й 3D-принтери. У трьох ОТГ – Єрківській, Степанецькій та Медведівській – обладнали громадські майстерні. Сучасний простір став базою для роботи місцевих майстрів по дерево- й металообробці, у деяких ОТГ – ще й для перукарок та швачок. 

Проєкт втілили з ініціативи Черкаської агенції регіонального розвитку, за фінансової підтримки благодійного фонду “МХП – Громаді”, ПРООН та Уряду Швеції. Загальна вартість інвестованих у майстерні коштів – понад 1,1 млн. грн. Запуск став можливим лише за фінансової участі партнерів. 

– Це проєкт, до якого ми йшли п’ять років і мріяли залучити справжній європейський грант на території Черкаської області. І така нагода нарешті трапилася. Майстерні дають змогу розвивати прикладні вміння місцевих жителів, їхніх дітей, дають майстрам доступ до хорошого новітнього обладнання, – коментує директорка БФ “МХП – Громаді” Тетяна Волочай

За словами представниць Черкаської агенції регіонального розвитку, метою проєкту є насамперед підтримка й розвиток підприємницького потенціалу жителів громад. 

– Область – це не тільки міста, це і сільські та селищні громади. Ми також постійно генеруємо проєкти з розвитку цих громад, думаємо над потребами й тим, як посилити місцеве населення, аби воно могло більше заробляти, – переповідає керівниця агенції Любов Ропало

Так, у медведівській майстерні вже працюють швея й перукарка. Остання, Наталія Басівська, після переїзду в ОТГ із Кривого Рогу певний час була без роботи. Зараз до жінки їздять на стрижки з сусідніх сіл. 

– У нас є соціальні стрижки, для певних категорій громадян. Раніше по послугу мали їхати в райцентр, – каже Наталія.

В агенції регіонального розвитку переконані що майстерні стануть базами для розвитку супутніх сервісів у громадах. Також – освітніми центрами. На відкритті в кожній із трьох майстерень провели лікнепи для дітей. Майстер Степанецької громади Павло Бойко зізнається, що раніше молодь приходила до нього по науку працювати руками й поради. Допомагати хлопцям із майстуванням у нових просторах буде зручніше й пізнавальніше, адже тут є куди більше інвентарю. 

– Тепер у цих громадах буде місце, куди можна прийти щось відремонтувати чи виготовити. Також – це класний простір для молоді, де, поза іншим, можна спробувати себе в 3D-моделюванні, – розповідає представниця Агенції регіонального розвитку Світлана Остряніна, яка працювала над проєктом від зародження ідеї.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

По темі

    коментарі

    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *