У Кремлі заявляють, що питання про звільнення затриманих у Керченській протоці українських моряків перебуває за межами юрисдикції Міжнародного трибуналу ООН з морського права.
Про це пише “Українська правда“.
Раніше Міжнародний трибунал ООН з морського права вимагав у росії звільнення українських моряків та кораблів. Також 25 червня Україна та Росія мали надати трибуналу звіти про подію, що сталася у Керченській затоці.
25 червня ж, коли закінчується термін виконання наказу відпустити полонених моряків, у Росії заявили, що Міжнародний трибунал не має повноважень вимагати у РФ відпустити полонених.
ЧИТАЙТЕ: Мати Владислава Костишина розповіла про стан моряків у російському СІЗО
– Цей випадок не є підсудним для цієї судової інстанції. У цьому полягає позиція РФ, ви це знаєте, – зазначив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков. – Звичайно, повноваження суду просто не поширюються на цю ситуацію.
Пєсков також заявив, що позиція Росії “була вельми однозначно викладена в цьому суді нашими представниками”.
Нагадаємо, 25 листопада 2018 року прикордонні кораблі ФСБ РФ обстріляли і захопили три судна Військово-морських сил ЗС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів “Бердянськ” і “Нікополь” і рейдового буксира “Яни Капу”, які здійснювали плановий перехід з порту Одеси в Чорному морі в порт Маріуполь в Азовському морі.
Після цього 24 українських моряків заарештували в Криму, потім їх перемістили в російські СІЗО в Москві. Серед полонених і двоє черкащан: Олег Мельничук та Владислав Костишин.
Додамо, що 17 квітня Лефортовський суд Москви продовжив військовополоненим міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою до 24 липня 2019 року.