РНБО ухвалила мораторій на блокування роботи бізнесу і зміни для Бюро економічної безпеки

Президент Зеленський

В Україні буде сформовано Раду з підтримки підприємництва. Уряд має представити зміни до закону про Бюро економічної безпеки, щоб обмежити можливий тиск на легальний бізнес.

Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.

За його словами, в складі Ради будуть відомі очільники українських компаній. Йдеться про технологічний бізнес, фінанси, послуги та інші галузі.

“Уряд представить зміни до закону про Бюро економічної безпеки та деяких інших законів, щоб максимально обмежити потенціал будь-якого можливого тиску на «білий», легальний бізнес, – зазначив Зеленський. – Визначено на рівні РНБО й термін три місяці фактичного мораторію на проведення процесуальних дій, які можуть заблокувати роботу підприємства. Також має бути проведений аудит системи моніторингу ризиків податкових накладних, треба зняти всю проблематику з податковими накладними”.

У виданому презентом указі йдеться, що Кабмін має невідкладно внести на розгляд Верховної Ради законопроєкти про внесення змін до:

  • Закону України “Про Бюро економічної безпеки України” щодо посилення механізмів функціонування Бюро економічної безпеки України;
  • Кримінального процесуального кодексу України, законів України “Про оперативно-розшукову діяльність”, “Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні”, “Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю” щодо встановлення додаткових гарантій захисту законних інтересів підприємництва під час здійснення кримінального провадження й забезпечення консолідації повноважень органів правопорядку щодо протидії правопорушенням, що посягають на економіку держави, в єдиному органі – Бюро економічної безпеки України;
  • Закону України “Про оборонні закупівлі” щодо врегулювання граничного рівня прибутку для державних контрактів, що виконуються під час дії правового режиму воєнного стану.

Також Уряд має провести аудит системи моніторингу ризиків і критеріїв для блокування податкових накладних та процедур і критеріїв їх розблокування.

Офісу Генерального прокурора, Державному бюро розслідувань, Національній поліції України, Бюро економічної безпеки України, Службі безпеки України рекомендують провести упродовж трьох місяців аудит вжитих щодо суб’єктів господарювання обмежувальних заходів у кримінальних провадженнях і визначити доцільність їх подальшого застосування.

А також ці структури просять утриматися протягом трьох місяців від проведення процесуальних дій у кримінальних провадженнях, якщо таке застосування може заблокувати підприємницьку діяльність суб’єктів господарювання.

Крім того, радять невідкладно провести аудит зареєстрованих кримінальних проваджень, розслідування в яких здійснюється щодо правопорушень, що посягають на функціонування економіки держави. За результатами аудиту виробити ефективні механізми забезпечення захисту підприємництва від можливих зловживань з боку правоохоронних органів.

Водночас Офісу Генерального прокурора спільно з Міністерством цифрової трансформації України та Міністерством юстиції України рекомендують розробити аналітичний модуль у Єдиному реєстрі досудових розслідувань з можливістю публічного доступу до узагальнених даних щодо діяльності правоохоронних органів і модуля подання онлайн скарг від підприємців.

Також читайте: ТОП-5 автівок, які купували собі черкаські посадовці й депутати.

Перевірена оперативна інформація про ситуацію в Черкасах та Україні. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Реклама МХП

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *