На Золотоніщині загострилася проблема із лисицями.
На щотижневій нараді у міській раді староста села Крупське Надія Хомут також звернула увагу присутніх на проблему з лисицями. Хижаки вільно розгулюють селом, масово викрадаючи птицю.
Про це пише видання Золотоноша City.
Хомут повідомила, що до неї звернулися вже понад десяток крупчан, господарства яких постраждали від лисиці.
– Кури, гуси, качки зникають із сараїв, а зранку господарі знаходять лише пір’я на городі, – розповіла Надія Хомут. Жінка звернулася з листом до ГО «Золотоніське товариство мисливців та рибалок». Щодня список постраждалих збільшується. Більше того, селяни помітили і скажених тварин. У селі є мисливці із дозволом на користування зброєю, проте під час дії військового стану відстріл тварин заборонений.
Володимир Денисюк – житель Крупського, мисливець та єгер, має зброю. Він один з тих, до кого хижак заходить на подвір’я щодня.
– Вони бродять яром, заходять у двір. Скажену від нормальної лисиці відрізнити дуже легко: облізлий хвіст і миршава вона така, вилиняла, безстрашно ходять у дворі й не бояться собак. Сміливо можуть кинутися на домашніх тварин, не реагують на крики людей, – каже Денисюк.
За словами начальника відділу безпечності харчування та ветеринарної медицини Золотоніського районного управління ГУ Держпродспоживслужби у Черкаській області Миколи Середи, популяція лисиць за два роки збільшилася більше, ніж у тричі. Згідно з інструкцією, має бути 0,5-1 лисиця на 1000 га, а їх в рази більше. За цей час було вже два приплоди. А лисиця, за наявності кормової бази, народжує по 5-6 лисенят. Та ветслужба зробити нічого не може.
– Ситуація виникла через заборону полювання у зв’язку з введенням воєнного стану в Україні. З кожним роком лисиць стає все більше. Чисельність хижаків стримував лише відстріл тварин у визначений період. Зараз поля прибрані, миші, зайці – всі йдуть до подвір’я, і лисиці йдуть ближче до села, – пояснює Микола Євгенійович. І додає про хворобливих особин: – З нашого боку ми можемо забезпечити лише щеплення домашніх тварин – котів та собак, згідно з протиепідеміологічним планом. Більше ветслужба ніяк не може вплинути на кількість лисиць.
Як повідомляв “18000”, черкаські депутати затвердили керівників 4 комунальних закладів.
Усі актуальні новини Черкас та області за сьогодні – у вайбер-каналі “18000”. Підписуйся, аби не пропустити!