“Щеплення від фейків” – новий спецпроєкт видання “18000”

На сайті “18000” розпочинається проєкт “Щеплення від фейків. Проблеми та досягнення першого року вакцинації від COVID-19 на Черкащині”.

Протягом семи місяців журналісти видання досліджуватимуть, яка ситуація з вакцинацією в області, Україні та світі, а також розвінчуватимуть найбільш поширені фейки про COVID-19 та вакцинацію, що побутують на Черкащині.

24 лютого 2021 року лікар-реаніматолог Черкаської обласної лікарні Євген Горенко отримав щеплення від COVID-19. Він став першим, хто в Україні офіційно отримав вакцину. Після нього вакцинувалися ще майже 8 млн українців, зокрема 225 тисяч черкащан. Попри нібито вражаючу кількість, це менше чверті жителів області. 

Останні соціологічні дослідження, проведені Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва на початку осені, показують, що не бажають вакцинуватися понад 50 % українців. Серед причин – побоювання за власне здоров’я через нібито неналежні випробування вакцин. Водночас українці вважають, що найбільш ефективним методом захисту від коронавірусу є миття рук. Лише кожен четвертий називає таким – повне вакцинування. Це менше людей, аніж довіряють правильному носінню маски чи дотриманню соціальної дистанцій. Без сумніву, ці елементи захисту також важливі, але найбільш дієвим було є і буде саме формування колективного імунітету шляхом вакцинування. Це доводиться не лише десятками наукових досліджень, а тисячами років формування людської цивілізації. 

У межах проєкту планується виготовлення та поширення інформаційних матеріалів (статей, відеороликів, ігрових тестів, активностей у соціальних мережах), що руйнуватимуть найбільш розповсюджені міфи та фейки.

Проєкт буде реалізовано в межах проєкту «Громадськість за демократизацію», який виконує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за сприяння Європейського Союзу. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю автора і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу та Інституту економічних досліджень та політичних консультацій.

Також новини “18000” є в Telegram і Viber, слідкуйте за нами в Instagram.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *