Ситуація з демократією в Україні: які зміни помітили українці за часів Зеленського (опитування)

Володимир Зеленський

За період президенства Володимира Зеленського погіршення у ситуації з демократією вбачають 43 % опитаних українців.

Такі результати опитування Київського міжнародного інституту соціології.

Водночас 11 % із них пов’язують це насамперед із об’єктивними обставинами воєнного часу, а 28 % – із спробами влади згортати права і свободи громадян. Ще 3 % назвали обидві причини.

З іншого боку 19 % українців вважають, що ситуація з демократією покращилася, а 29 % – що не змінилася.

Демократія в часи Зеленського

Також респондентів запитували якою має бути форма правління – із сильнішим президентом чи із сильнішим парламентом?

Так, 13 % підтримали президентську форму правління, 27 % – президентсько-парламентську, 31 % – парламентсько-президентську, 16 % – парламентську. Решта 13 % не змогли відповісти на запитання.

Хоча консенсусу немає, згідно з результатами опитування, переважна більшість – 74 % вважає, що в Україні має бути впливовий парламент, який щонайменше повинен давати згоду на призначення президентом уряду і мати можливість його звільняти (таких 27 %, а решта 47 % бачать ще сильнішу роль у парламенту). Водночас 71 % українців вважають, що в Україні має бути і президент, який також повинен мати щонайменше певні серйозні повноваження.

Форма правління

Також читайте: Передруки, роз’яснення і дрібка джинси: як пишуть про мобілізацію черкаські медіа.

Додамо, опитування проводив впродовж 16-22 травня 2024 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС). Всеукраїнське опитування громадської думки має назву “Омнібус”. До нього на замовлення громадської організації Центр стратегічних комунікацій “Форум” були додані запитання щодо 5-річчя Президента Зеленського.

Опитування здійснювали методом телефонних інтерв’ю. На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів опитано 1002 респонденти. Опитування відбувалося з дорослими громадянами, які на момент опитування проживали на території України, яку контролював урядом України. 

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки не перевищувала 3,4 % для показників, близьких до 50 %, 3,0 % для показників, близьких до 25 %, 2,1 % – для показників, близьких до 10 %. 

Оперативна інформація про Черкаси та область. Підписуйся на вайбер-канал “18000”

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *