“Складно зробити фестиваль більш масштабним”, – організатори книжкового фестивалю

Протягом 11-13 жовтня в Черкасах відбувся Третій Книжковий фестиваль, що згуртував понад 12 тисяч учасників та 53 видавництва з усієї України.

Як розповіли на прес-конференції організатори книгофесту, найповніші зали зібрали Ірена Карпа, Макс Кідрук, Євген Клопотенко та Антін Мухарський. Загалом цього року кількість зірок була більшою, ніж у минулому. Це не лише забезпечило більшу відвідуваність, а й потребувало значної віддачі з боку організаторів.

– Чим більше запрошених зірок – тим складніше, адже потрібно прописати графік перебування кожного в Черкасах, надати волонтера, вирішити організаційні питання, забезпечити комфортні умови перебування. Так, цього року на фестивалі було більше зірок, ніж у минулому, тому було складніше, – розповідає представниця команди Третього книжкового фестивалю Наталія Захарченко.

Домовлятися із зірками про приїзд на фестиваль також потрібно заздалегідь. Графіки українських письменників розписані на рік вперед, тоді як іноземних – на рік-два.

– Наприклад, щоб Макс Кідрук приїхав до нас на фестиваль, він змінював свій маршрут, адже нині триває його тур Україною. Дуже хотіла приїхати до Черкас Оксана Забужко, але за два тижні до фестивалю в неї, на жаль, змінилися плани й письменниця не мала змоги приїхати. Щодо іноземних авторів, то, наприклад, у жовтні 2019 у них вже розписаний графік на 2020 рік. Тобто зараз можна лише звертатися, аби запросити їх на 2021 рік, – розповідає співорганізаторка Третього книжкового фестивалю Юлія Чабаненко.

Із кожним роком зростає кількість прихильників та учасників фестивалю. Як зазначають організатори, надалі буде складно зробити фестиваль ще більш масштабним. Найперше, існує обмеження в приміщенні. Книжковий фестиваль вже втретє відбувся в Черкаській обласній філармонії, та чим більше запрошених зірок, видавництв, учасників, тим тісніше стає. На жаль, альтернативи філармонії в центрі міста поки що немає.

– Щодо розширення території, то в Черкасах люди не поїдуть на фестиваль за місто, а в центрі міста із великих приміщень – драматичний театр, філармонія та “Дружба народів”. Звісно, у  “Дружбі народів” є більша площа, однак, водночас, немає можливості зробити зручні локації, які б не витісняли одна одну. Також ціна за оренду тут втричі більша, ніж у філармонії. Робити локації на вулиці також проблемно: може піти дощ, унаслідок чого книги зіпсуються. Можна поставити палатки, але, по-перше, її потрібно гарно закріпити, по-друге, погода може бути примхливою. Де в центрі міста знайти більшу площу – поки відкрите питання, – зазначає Юлія Чабаненко.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

По темі

    коментарі

    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *