Голова черкаської обласної організації НСЖУ Тетяна Калиновська просить міського голову Черкас Анатолія Бондаренка перейменувати вулицю Менделєєва на честь святителя-хірурга Луки.
Про це йдеться у зверненні, яке вона адресувала в міську раду.
Вона вказує, що Лука видатний вчений і лікар-практик 20 століття, а за його підручниками навчаються студенти медики та практикуючі лікарі. Власним прикладом він довів єдність науки і релігії.
Раніше вулицю Менделєєва топонімічна комісія вирішила перейменувати на честь історика та політичного діяча В’ячеслава Липинського. Однак Калиновська просить перейменувати вулицю на честь Луки, бо тут розташовані найбільші лікувальні заклади області.
Згідно з відкритими джерелами, Лука – хірург, вчений і організатор медицини, доктор медицини (з 1916), богослов, релігійний і церковний діяч. Архієпископ Сімферопольський та Кримський Українського екзархату Російської православної церкви. Канонізований 1995.
Водночас інформація про підручники Луки, за якими нібито навчаються, в загальному доступі відсутня.
Оперативно повідомляємо про новини й повітряні тривоги. Наш вайбер-канал ТУТ
Є такий вислів “будь яка примха за ваш кошт”. Хай зберуть гроші на переоформлення десятків тисяч документів у яких згадується ця назва, знайдуть людей і вперед. А то розгулялися з цими перейменуваннями не на жарт, не думаючи у що це виливається для держави.
Про які переоформлення мова?! Яка бабця з базару таке сказала? Ще й “десятки тисяч” документів… Мдя. Може, будете бігти переоформляти чек, виданий в аптеці чи у “файномаркеті”?
Против Менделеева это историческое название, нечем заняться больше им
Мєндєлєєва історична назва?? Ахахахахаха. Дякую, посміявся)))) Вона буде перейменована. Крапка.
Можна знайти аргументи проти того, аби вулиця носила ім’я Менделєєва, але й переіменовувати на ім’я релігійного діяча – точно не варто. Адже згідно норм Конституції України, релігія відділена від держави, а школа від церкви! Тож якщо перейменовувати, то чому б не обрати нейтральну тематичну назву, на кшталт: “лікарська”, “медична”, “лікувальна”.. тощо ?
Святитель Лука хоч і діяв у складі Українського екзархату Російської православної церкви, але є суто українським святим. Тоді неможливо було діяти поза межами тієї церкви. Любив Україну, про що і говорив. Мав мужність свідчити про Христа тоді у час радянської тоталітарної “задухи”. Так само і святого Паїсія Величковського, полтавчанина, котрий подвизався і просяяв святістю на горі Афон та у Молдавському монастирі, котрий сам і заснував, ми також рахуємо за свого українського святого. І багатьох інших святих, котрі волею долі просвічували темряву російської царської імперії, таких як Димитрій Ростовський, Інокентій Іркутський, Іоан та Павло Тобольські та багато інших, ми ні в якому разі не віддаємо росії. Це наші українські святі. Це наше багатство теперішнього життя. Ним можна і треба користуватися для власного збагачення духовного. А що стосується перейменування вулиці на честь святителя Лука Лікаря, то кращого варіанту годі шукати. Це дійсно духовний покровитель всіх лікарів українських.