Справу прокурора Черкаської обласної прокуратури Антона Грекова, якого підозрюють у шахрайському отриманні 41 тисячі доларів, передали до Національного антикорупційного бюро. Крім того, Вищий антикорупційний суд продовжив дію обов’язків, покладених на прокурора.
Про це пише “Слово і діло”.
Рішення ВАКС
Раніше Печерський районний суд Києва заарештував Грекова з альтернативою 3 млн грн застави. Ці кошти внесли і він вийшов під такі обов’язки:
- не відлучатися із Черкас без дозволу;
- повідомляти про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;
- утримуватися від спілкування з підозрюваним, а також іншими свідками та потерпілими у провадженні;
- здати на зберігання закордонні паспорти.
Прокурор САП просив їх продовжити. Суддя скасував зобов’язання не відлучатися за межі Черкас без дозволу, а решту обов’язків продовжив.
“Клопотання прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури – задовольнити частково. Продовжити підозрюваному термін дії обов’язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК, до 12 січня 2025 року включно”, – йдеться в рішенні.
Затримання Антона Грекова
Як писав “18000”, прокурора Черкаської обласної прокуратури Антона Грекова затримали 12 квітня у центрі Черкас. На місці працювали оперативники Державного бюро розслідувань.
Антон Греков очолював відділ процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання обвинувачення управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Черкаської області.
Відповідно до щорічної декларації Грекова за минулий рік, він заробив понад 1,2 млн гривень. Крім того, в органах прокуратури працює і його дружина. У володінні сім’ї Грекова – чотири автівки, три з яких 2022-2023 року випуску, вартістю у понад три мільйони гривень.
Підозра Грекову
Епізод перший. Відповідно до тексту ухвали Печерського суду, в 2021 році черкаські слідчі порушили кримінальне провадження за фактом можливого привласнення земель сільськогосподарського призначення, у якому фігурує Віктор Кравченко – син власника агрокорпорації “ЛНЗ” Дмитра Кравченка. Землі потім нібито обробляла компанія “ЛНЗ”.
Другий епізод. А також у смертельній ДТП, що сталася поблизу Лебедина наприкінці 2022 року, фігурує дружина Дмитра Кравченка, яка тоді і потрапила у ДТП. Про цю аварію публічно не повідомляли.
Справу передали на розгляд Шполянського міськрайонного суду, а прокурор Антон Греков нібито разом із “компаньйоном” вимагав грошей за невиклик дружини бізнесмена на додатковий допит як свідка. Таку послугу “тандем” оцінив у шість тисяч доларів. Окрім того, ще 35 тисяч доларів вони нібито вимагали за закриття кримінального провадження, у якому фігурував син Кравченка. Гроші під контролем правоохоронців передали фігурантам провадження, після чого їх затримали.
Відповідно до ухвали суду, прямої комунікації між представниками родини Кравченків і підозрюваними правоохоронцем і його “компаньйоном” не було. Від імені компанії “ЛНЗ” перемовини вів директор внутрішньої служби безпеки агрохолдингу і він виступав заявником у кримінальному провадженні та передавав кошти. А від імені прокурора Грекова, за версією слідства, спілкувався його компаньйон, який безпосередньо отримував зазначені суми. Його також затримали та обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою – внесенням застави у сумі 1,5 млн гривень.
Також читайте. Націлені на успіх жінки: про лайфхаки збагачення секретаря Черкаської міської ради Юрія Тренкіна.
Важливі новини про ситуацію в Черкасах та країні. Без маніпуляцій та неперевіреної інформації. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”