США не депортують підозрюваного у викраденні та вбивстві черкаського журналіста Сергієнка

Федеральний суд США звільнив від депортації громадянина України Андрія Іносова, який підозрюється у викраденні та вбивстві черкаського журналіста Василя Сергієнка. Усі апеляції на сьогодні визначені неприйнятними.

Про це пише “Судовий репортер” із посиланням на ухвалу Печерського суду від 8 жовтня.

Відповідно до листа Департаменту міжнародного поліцейського співробітництва Національної поліції України від 14.04.2020 року, надійшло повідомлення НЦБ Інтерполу в Сполучених Штатах Америки щодо громадянина Іносова.

Відповідно до інформації правоохоронних органів США, справу щодо Іносова закрито в Імміграційному суді США, і, у зв’язку з цим, Іносов не буде депортований. Згідно з рішенням Федерального суду США, вказана особа звільнена від депортації (видворення) і всі апеляції нині визначені неприйнятними.

30 вересня 2020 року до Печерського районного суду Києва надійшло клопотання слідчого Державного бюро розслідувань про здійснення спеціального досудового розслідування щодо підозрюваного Іносова.

Матеріали виділені із кримінального провадження за фактом викрадення за попередньою змовою групою осіб та умисного вбивства викраденої людини, з особливою жорстокістю, за попередньою змовою групою осіб, а саме вбивства активіста та учасника “Самооборони Євромайдану Черкаської області”, журналіста Василя Сергієнка.

Ще 21.07.2015 року Іносову складено письмове повідомлення про підозру, але вручити її не вдалося через невстановлення місця перебування підозрюваного.

Згодом стало відомо, що 27.01.2015 громадянин Іносов потягом № 641 “Одеса-Кишинів” перетнув кордон України і назад не повертався.

У подальшому чоловіка оголошено в розшук, в тому числі Інтерполу, суд дав дозвіл на його затримання.

У 2018 році Іносова виявили на території Сполучених Штатів Америки, після чого було направлено запит компетентним органам США про надання міжнародної правової допомоги та видачу особи для підтягнення до кримінальної відповідальності.

Українським слідчим спільно з прокурором на території США, за присутності та сприяння представників Генерального бюро розслідувань, 21.08.2018 громадянину України Іносову було повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 146, ч. 1 ст. 255, п.п. 3, 4, 6, 11, 12 ч. 2 ст. 115, ч. 4 ст. 28, ч. 2 ст. 162 КК України. Чоловіка в присутності адвоката допитали як підозрюваного. Іносов за посередництва свого адвоката повідомив, що на території США він одружився та, незважаючи на притягнення його до кримінальної відповідальності правоохоронними органами України, не має наміру повертатись додому.

Нині підозрюваний Іносов легально перебуває на території США. Відповідно до законів Сполучених Штатів Америки, наявність звинувачень у запиті Інтерполу та “червоного оповіщення” (арешт з метою екстрадиції) відносно Іносова не дає дозволу на його арешт.

Крім цього,  між урядами України та Сполучених Штатів Америки на цей час не підписано жодних екстрадиційних договорів чи меморандумів.

Враховуючи обізнаність Іносова про справу, перебування його в міжнародному розшуку, можливість призначення йому покарання у виді довічного позбавлення волі, системну та тривалу негативну процесуальну поведінку підозрюваного, використання ним усіх можливостей для легалізації свого перебування на території США та недопущення депортації в Україну, орган досудового розслідування робить висновок, що чоловік навмисно переховується за межами України з метою уникнення кримінальної відповідальності. Відтак, слідчий просив дозволу суду на заочне розслідування.

Але суддя Печерськогои суду Світлана Смик у клопотанні відмовила з таких міркувань:

“21.07.2015 року складено та направлено Іносову повідомлення про підозру за ч. 3 ст. 146 КК України (викрадення людини). Разом з тим, згідно листів Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби, Іносов виїхав за межі України 27.01.2015 року, тобто за півроку до складання підозри за ч. 3 ст. 146 КК.
15.08.2015 року Іносова оголошено у розшук та 31.10.2016 року оголошено у міжнародний розшук з метою арешту та подальшої екстрадиції для притягнення до кримінальної відповідальності за ч. 3 ст. 146 КК. Разом з тим, ст. 146 КК України не входить до переліку статтей, що міститься в ч. 2 ст. 297-1 КПК України, за вчинення яких може здійснюватись спеціальне досудове розслідування.
Наразі у справі фігурує 7 осіб, а саме Вадим Мельник, якому інкримінують безпосередню організацію злочину, викрадачі Валентин Завражин, Роман Недибалюк і Віктор Горбенко, керівник цієї групи Андрій Іносов, а також кілери Валерій Федоров та Володимир Воронков. На лаві підсудних зараз п’ятеро із них. Правоохоронці припускають, що Федоров загинув”.

Вадиму Мельнику на сьогодні обрано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту до 8 грудня 2020 року, йому інкримінують створення та керівництво організованою злочинною групою, викрадення, пошкодження майна, а також безпосередньо вбивство.

Віктор Горбенко проходить як обвинувачений у викрадені за статтею 146 Кримінального кодексу (викрадення людини) і йому обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту в нічний час.

Аналогічний запобіжний захід обрано і Роману Недибалюку, якому інкримінують викрадення, а також створення злочинної групи.

Володимир Воронков сьогодні єдиний обвинувачений який перебуває за ґратами. 8 жовтня йому поновлено запобіжний захід. Воронкову інкримінують безпосереднє вбивство, викрадення, позбавлення волі, незаконне володіння зброєю, а також пошкодження майна. Крім того Воронков попередньо вже притягувався до кримінальної відповідальності за вбивство.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *